ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2013 Perşembe 16:26

Sigarayı bırakanlara gömlek ve kravat hediye


Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde Kaymakamlık tarafından başlatılan kampanyada sigarayı bırakan iki kişiye gömlek ve kravat hediye edildi.

        Alaplı Kaymakamlığı'nın sigara alışkanlığının bırakılmasını teşvik etmek amacıyla başlattığı kampanya doğrultusunda Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Uysal ile Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'ndan emekli Hakkı Yiğit ödüllendirildi. Kaymakam Yıldıray Malğaç, yaptığı açıklamada, herkesi sigarayı bırakmaya davet etti.
Hükümetin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Sağlık Bakanlığı'nın sigarayı bıraktırma amacıyla yürütülen çalışmalara kaymakamlık olarak destek verdiklerini ifade eden Malğaç "Sigarayı bıraktırmayı özendirmek için gömlek ve kravat hediye ediyoruz. Maalesef sigara çağımızın önemli bir illeti. Her sene yüz bin insan sadece ülkemizde sigaraya bağlı sebeplerden dolayı hayatını kaybediyor. Kısa sürede sigara içenler, bu alışkanlığını bıraksınlar onlar da sağlıklı bir yaşama kavuşsunlar. Sigarayı bırakan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Uysal, 25 yıllık sigara alışkanlığını bıraktığını ifade ederek, "Başbakanımızın başlattığı sigarayı bırakma mücadelesi tüm Türkiye'de ses getirdi. Ben de sigarayı bıraktım. Kaymakamımıza bu hediyesinden dolayı teşekkür ediyorum." dedi. Hakkı Yiğit de 55 yıl sigara içtiğini, arkadaşlarının desteğiyle alışkanlıktan kurtulduğunu kaydetti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER