ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 14:34

Şifa için Van Gölü'nde yüzüyor


Van'da, hastalığının iyileşmesi için bir hafta süresince Van Gölü'nde yüzmesi önerilen sarılık hastası Mevlüt İbiş, soğuk havaya aldırış etmeden göle giriyor.
    
Hava sıcaklığının sıfırın altında seyrettiği kentte, sabah erken saatlerde Van Gölü'nün buzlu suyunda yüzen 24 yaşındaki Mevlüt İbiş, görenleri hayrete düşürüyor.
    
İnsanların kışlık giysileriyle yürümekte güçlük çektiği saatlerde Van Gölü'nde yüzen İbiş, özellikle yoldan geçen sürücülerin dikkatini çekiyor.
    
İbiş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Edremit ilçesine bağlı Çiçekli beldesinde yaşadığını ve uzun yıllardır sarılık hastası olduğunu belirterek, iyileşmek için gölde yüzdüğünü söyledi.
    
Beldede yaşayan bir kadının, 'hastalığından kurtulması için bir hafta süresince gölde yüzmesi gerektiğini' söylemesi üzerine 5 gündür sabah erken saatlerde göle girdiğini anlatan İbiş, şöyle konuştu:
   
  ''Yaşlı bir yakınım sarılık hastası olduğumu öğrenince, hastalığın 'korkma ya da tiksinme' yoluyla geçeceğini söyledi ve bir hafta boyunca sabah erken saatlerde Van Gölü'nde yüzme tavsiyesinde bulundu. Ben de bu tavsiye üzerine her sabah şifa için gölün soğuk sularında yüzüyorum. Kışın ortasında böyle bir şey yapmak kimsenin aklına gelmez, ama bunu deneyenler ve iyileşenler olduğunu öğrenince ben de denemekte fayda olacağını düşündüm.''
    
İbiş, gölde yüzdüğünü görenlerin 'Bu adam kafayı mı yemiş- Kışın ortasında yüzüyor' gibi söylemlerde bulunduğunu bildirerek, göle zevk için değil şifa bulmak için girdiğini ifade etti.
    
   

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER