ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Şubat 2013 Cumartesi 23:05

Sierra'nın cesedi bakın ne halde bulundu

Sierranın cesedi bakın ne halde bulundu

Türkiye'de kaybolan ABD'li kadın Sarai Sierra'nın cesedi İstanbul Cankurtaran'da bulundu.


Başına vurularak öldürüldüğü bilirtilen Sierra'nın cesedinin üzerinden sürücü belgesi çıktı.

Sarayburnu'nda surların dibinde bu akşam bir kadın cesedi bulundu. Polis, MOBESE ve güvenlik kamelarını inceleyerek Sierra'nın yerini tespit etti. Çok sayıda polis ekibi, olay yerine sevk edildi.

Surların dibindeki dehlizin içinde bulunan ve başında yara olan cesedin üzerinde yapılan incelemede, 33 yaşındaki kayıp ABD'li Sierra'ya ait olduğu tespit edildi.

Cesedin üzerinde ABD'li Sarai Sierra'ya ait bir sürücü belgesi çıktı.

Polis 21 Ocak'tan beri Türkiye'de kayıp olan ABD'li Sarai Sierra'ya ait olduğu kesinleşen cesedin başına vurularak öldürüldükten sonra olay yerine bırakılmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Cesedin yüksek bir yerden atıldığı da iddialar arasında.

ABD'li Sarai Sierra'nın cesedi incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. 

11 KİŞİNİN İFADESİ ALNIYOR

Fotoğraf çekmek amacıyla geldiği İstanbul'da kaybolduktan sonra cesedi surların dibinde bulunan Amerikalı kadın turist Sarai Sierra'nın (33) cesedi üzerindeki inceleme devam ediyor.

Fatih Cankurtaran sahilinde surların dibinde bulunan cesetle ilgili ilk incelemelerde Sierra'nın başında bir yara olduğu tespit edildi. Soruşturmayı yürüten İstanbul polisi, Sierra'nın ölümüyle ilgili 11 kişinin ifadesine başvuruyor. Bilgisine başvurulduğu öğrenilen bu kişilerin Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri devam ediyor.

21 Ocak'tan beri kendisinden haber alınamayan Sierra'nın bulunması için polis seferber olmuştu. Kayıp kadından en ufak bir haber alınamaması ölmüş olabileceği ihtimalini kuvvetlendirmiş, polis ekipleri bulunan her cesedi kayıp Sierra olabileceği şüphesiyle titizlikle incelemişti. 

ESRARENGİZ CİNAYETTE SÜRPRİZ TANIK

ABD'li Sarai Sierra'nın cesedinin bulunmasının ardından emniyete gelen bir kadın görgü tanığı olarak ifade verdi.

Adının açıklanmamasını isteyen kadın, "Salı gecesi Surların dibinde bir araba durmuş orta yaşın üstündü bir erkeğin arka koltuktan birşey sokup yada çıkardığını gördüm. Bu sırada bir el gördüm" dedi.

ABD'li Sarai Sierra'nın cesedinin Cankurtaran'da bulunmasının ardından Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen bir kadın ifade verdi. İfadesi sonrası gazetecilere açıklamada bulunan isminin açıklanmasını istemeyen kadın, "Salı günü kardeşime yemeğe gittim, yemek dönüşü gece 23.00 ile 23.30 arası surların dibinde bir araba durmuş orta yaşın üstündü bir erkeğin arka koltuktan birşey sokup yada çıkardığını gördüm. Bu sırada bir el gördüm" dedi.

Neden Salı günü polise gelmediğinin sorulması üzerine ise, "Kızım engel oldu. Arabayı da ben kullandığım için 'Anne yanlış görmüşsündür' dedi plakayı da alamadım . Amerikalı kadının cesedinin bulunduğunu basından öğrenince gelip ifade verdim" diye konuştu. 

BÜYÜK SORU İŞARETİ

ABD'li Sarai Sierra'nın cesedinin bulunmasıyla ilgili bilgiler netleşmeye başladı.

Emniyet Sierra'nın cesedini MOBESE kayıtlarını izleyip buldu. Sierra'nın son bulunduğu yeri tespit edip alan daraltan polis, Cankurtaran'da sur dibinde cesede ulaştı. Ancak cesedin yanındaki battaniye ve üzerinde küpe, takı ve kolye gibi zihnet eşyalarının bulunması cinayetin hırsızlık amaçlı olmayabileceği olasılığını kuvvetlendirdi.

Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, taranan MOBESE ve güvenlik kamerası görüntülerinden Sierra'nın ayın 21'inde saat 13.15'te Sirkeci'den Sarayburnu'na doğru yürüdüğü tespit edildi.

Genç kadının daha sonra herhangi bir görüntüsüne rastlanamadı. Bunun üzerine bugün onlarca polis, kadının görüldüğü en son noktadan itibaren bölgede araştırmayı derinleştirdi.

Bu araştırma sırasında akşam saatlerinde ceset Cankurtaran'da sur dibinde bulundu.

Cesedin yanında bir de battaniye bulundu. Sierra'nın kafasının sol tarafından yara tespit edilirken küpe, saat, kolye gibi takılarının üzerinde olduğu görüldü.

Polis, olayın gasp olmadığını ayrıca cesedin yanında battaniye bulunması sebebiyle de Sierra'nın öldürüldükten sonra buraya taşınmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

KAYNAK:
Ajanslar
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER