ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 10:57

Sierra ile ilgili şok iddia

Sierra ile ilgili şok iddia

FBI ajanları, Sarai Sierra'nın Türkiye'ye sadece fotoğraf çekmek için geldiğine inanmıyor.


Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI), fotoğraf çekmek için gittiği İstanbul'da kaybolduktan bir süre sonra Cankurtaran yakınlarında sur dibinde cesedi bulunan Amerikalı turist Sarai Sierra'nın, göründüğü kadar masum olmayabileceğine yönelik açıklamada bulundu.

"UYUŞTURUCU KURYESİ OLABİLİR"

New York Post gazetesine konuşan bir FBI ajanı, Sarai Sierra'nın, İstanbul'a yalnızca fotoğraf çekmek için gittiğine inanmadıklarını, Amerikalı kadının başta uyuşturucu kuryeliği olmak üzere karanlık bazı ilişkiler içine girip girmediğini araştırdıklarını söyledi.

Amerikan medyasına yansıyan haberlere göre, "yanıtlanması gereken bir çok soru var" diyen FBI görevlisi, görgü tanıklarının verdikleri ifadelerde ilk kez ABD dışına çıkan Sarai Sierra'nın bazı şüpheli kişilerle görüştüğünü belirttiklerini açıkladı.

"BİZE İNANDIRICI GELMİYOR"

Sarai Sierra'nın, işsiz olduğunu, 2005 yılında kişisel iflas istediğine değinen FBI ajanı, Sarai Sierra'nın, "Fotoğraf makinesi olmadan, akıllı telefonlarla İstanbul fotoğrafları çekmeye gitmiş olmasının" kendilerine inandırıcı gelmediğini belirtti.

Sierra'nın 7 Ocak'ta İstanbul'a yola çıkmasından sonra, 15 Ocak'ta Amsterdam'a, 16 Ocak'ta Münih'e gidip, 19 Ocak'ta da İstanbul'a dönmesini, yoksul bir aileden gelen bir kişi için 'en azından ilginç' olarak niteleyen FBI ajanı, iki çocuk annesi 33 yaşındaki Amerikalı kadının, ilk yurtdışı gezisinde bazı 'kriminal kişilerle' görüştüğünü belirtti.

FOTOĞRAF MAKİNESİZ FOTOĞRAFÇI

Yakınları Sierra’nın amatör bir fotoğrafçı olduğunu ve İstanbul’a da fotoğraf çekmek için gittiğini söylüyor. Ancak talihsiz kadının İstanbul’da fotoğraf çekebileceği sadece bir tablet bilgisayar ve bir cep telefonu bulunuyordu.

SIERRA'NIN İLGİNÇ MESAJI

Amerikalı kadının, yakın çevresine "Tam 3 haftalık bir yurtdışı yolculuğuna çıkacağını" söylediği, ancak, 12 gün sonra internet üzerinden attığı mesajla, "Üzgünüm ki gezimi kısaltmak zorundayım" diye mesaj atmasının 'İlginç' bulunduğu belirtildi.

Amerikan medyasında yer alan haberlerde, Sarai Sierra'yı arama çalışmalarına katılmak için Türkiye'ye giden, Sarai Sierra'nın otobüs şoförlüğü yapan kocası Steven Sierra ile erkek kardeşi David Jimenez'in, uçak biletlerinin iki kilisede gerçekleştirilen yardım kampanyaları ile alındığı belirtildi. Sarai Sierra'nın ailesi, genç kadının sosyal paylaşım sitelerinden Instangram'da yayınladığı fotoğrafları, cenaze masraflarını karşılamak için açık artırma ile satışa çıkardı.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER