ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 18:02

Side'ye erken gelen bahar, doğa turlarını artırdı

Sideye erken gelen bahar, doğa turlarını artırdı


Antalya Side antik kentte papatya, dağ laleri, badem, gelincik ve beyaz gelincik çiçeklerinin açması doğa turlarına ilgiyi artırdı.

Side'de havaların ısınmasıyla antik kent farklı renk cümbüşüne büründü. Antalya'ya gelen turistler, Side'deki doğal güzelliği görmek için haftanın 3 günü eko ve doğa turuna çıkıyor. DE&HA Turizm Seyahat Acentesi turist rehberi Halil Güleç, Side'de baharın erken gelmesinin Antalya'ya tatile gelen turistleri bölgeye çektiğini, gelen turistlerin çoğunluğunun da antik kent içinde boy gösteren çiçek türlerini fotoğraflamaya geldiğini kaydetti. Güleç, "Antik kent içindeki farklı türlerdeki çiçeklerin açması bölgede eko ve doğa turlarını arttırdı. Avrupalı ülkelerinde üşüyen turistler Side'de bahar havasını görünce şaşırıyor. Side'deki doğa ve eko turlarına yoğun talep alıyoruz." diye konuştu.

Bastıyalı Turizm Seyahat Acentesi turist rehberi Mehmet Reşat Akıl, Side antik kentte bahardan kalma doğal manzaranın İskandinav turistleri bölgeye çektiğini söyledi. Norveç ve İsveçli turistleri Side'de haftanın 3 günü eko turuna çıkardıklarını belirten Akıl, doğa yürüyüşü ve eko turlarına genelde akademisyen, entelektüel ve doğa sever İskandinavların katıldığını kaydetti. Akıl, her yıl Side'de 40 bin İskandinav turistin eko ve doğa turuna çıktığını ifade etti.
Norveçli avukat David Ossen, Side'deki bahar güzelliğinin kendisini büyülediğini söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER