ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 16:42

Side'de deniz turistleri taş üstünde uyuttu


Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı turizm beldesi Side'de deniz kenarı dalgalı olunca turistler tarihi taşlara uzanarak güneşli havanın keyfini çıkardı. Dünyaca ünlü turizm beldesi Side Limanı'nda denizdeki dalgalı hava yer yer 4 metreye kadar yükseldi. Dalgalanmaya bağlı Side Apollon Tapınağı'nda ilginç su köpüklenmesi görüntüleri oluştu.

Deniz kenarında dalgalı hava Side'ye tatile gelen turistleri antik kent içindeki tarihi ören yeri ve Apollon Tapınağı'na çekti. Hollandalı turistler güneşli havada Apollon Tapınağı tarihi taşlara oturarak dinlendi. Alman turistler ise Side Antik Kent'te Roma Anıtsal Kütüphane ve Devlet Agorası avlusunda M.S. 2'nci yüzyıldan kalma tarihi taşlara uzanarak uyudu. Berlin'den 10 günlüğüne gelen otel işletmecisi Graf İtmgard, güneşli havada tarihi taş üzerinde 35 dakika uyudu. Devlet agorasını ziyarete gelen turistler taş üstünde uyuyan İtmgard'a gülümseyerek fotoğraf çektirdi. İtmgard, "Deniz kenarı dalgalı olunca güneşli havanın keyfini agora içinde bulunan bir taşa uzanarak çıkardım. Berlin'de hava çok soğuk. Güneşli havada taş üstünde uyumak çok güzel. Berlin'de kendimin de 4 yıldızlı bir otelim var. Üç yıldır kışın tatil için Alanya ve Side'ye tatile geliyorum." diye konuştu.

Alman makine mühendisi David Lint, eşiyle birlikte Apollon Tapınağı'nda taşlar üzerine oturarak güneşli havanın keyfini çıkardıklarını söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER