ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Mayıs 2014 Perşembe 16:51

Sıcak gelişme: Okmeydanı'nda gergin saatler!

Sıcak gelişme: Okmeydanında gergin saatler!

Okmeydanı Şarkkahvesi yakınlarında toplanan 10-15 kişilik grup ile polis arasında gerginlik yaşandı.


OLAY YERİ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Okmeydanı Şarkkahvesi civarında toplanan 10-15 kişilik gruba polis müdahale etti.

"Soma" ve "Berkin Elvan" için slogan grup, müdahale sırasında ara sokaklara kaçtı. Polis göstericilerin peşinden gitti. Bu sırada göstericilerin attığı bir molotofkokteyli zırhlı polis aracına isabet etti. Zıhrlı araç alev aldı.

Bu sırada polisin havaya ateş açtığı görüldü. Cemevi yakında meydana gelen olaylar sırasında cemevinde de bir cenaze vardı. Törene katılan kalabalıktan "Bir kişi vuruldu" sesleri yükseldi.

Bu sırada başından yaralanan bir kişinin kanlar içinde cemevi avlusunda kanlar içinde yatttığı görüldü. Yaralı kişi ambulansla hastaneye götürüldü.

YARALANAN KİŞİ HASTANEYE GETİRİLDİ

Okmeydanı'nda çıkan olaylar sırasında başından yaralanan kişi hastaneye getirildi. Adının Uğur Kurt olduğu öğrenilen yaralının durumunun ağır olduğu belirtildi. 30 yaşındaki yaralının Beyoğlu Belediyesi'nde çalıştığı kaydedildi.
Okmeydanı'nda çıkan olaylar sırasında yaralanan kişinin hastaneye gelen yakınları, doktorların yaralanmaya boğaza isabet eden kurşunun yol açtığını söyledi. Ağır yaralı olarak hastaneye getirilen 30 yaşındaki Uğur Kurt'un Beyoğlu Belediyesi'ne hizmet veren bir taşeron firmada çalıştığı öğrenildi.

KURŞUN POLİS SİLAHINDAN ÇIKTI İDDİASI

Kurt'un dayısı olduğunu söyleyen bir kişi, olaylar sırasında cemevinde cenaze töreni olduğunu, bu sırada göstericilerle polis arasında olayların yaşandığını, yeğenine isabet eden kurşunun da polislerin silahından çıktığını ileri sürdü.

OLAYLAR SÜRÜYOR

Öte yandan bir kişinin ağır yaralanmasından sonra da göstericilerle polis arasındaki olaylar devam ediyor. Göstericiler polise molotof kokteyli ve taş atıyor, polis de gaz bombası ve TOMA'dan sıkılan su müdahale ediyor.

GÖSTERİCİLER HABERCİLERE MÜDAHALE ETTİ

Öte yandan Uğur Kurt isimli kişinin ağır yaralandığı Okmeydanı Cemevi çevresindeki olaylar sırasında bazı göstericiler habercilere müdahale etti ve görüntülerini aldı.  

İSTANBUL EMNİYET'İNDEN AÇIKLAMA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Okmeydanı'ndaki İTO Lisesi'nde eğitim öğretimi durdurmak ve okulu işgal etmek amacıyla gelen yüzleri maskeli ve molotoflu grubun, bölgede güvenlik amaçlı bulunan polis aracına molotofla saldırması sonucu olay çıktığı bildirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi:

''22 Mayıs 2014 tarihinde İTO Lisesi'nde eğitim öğretimi durdurmak ve okulu işgal etmek amacıyla gelen yüzleri maskeli ve molotoflu grup, bölgede güvenlik amaçlı bulunan polis aracına molotofla saldırmıştır. Saldırı sonucu araçta yangın çıkmış, içinde bulunan görevli personeller yanmak suretiyle yaralanmıştır. Bu olaylar devam ederken Çınar Sokak içinde bulunan bir vatandaşımız, nereden geldiği belli olmayan ateşli bir silahla yaralanmış, akabinde Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınmıştır.''

Açıklamada, ''Bu olayla ilgili olarak fail veya faillerin bir an önce tespit edilmesi ve olayın aydınlatılması için çalışmalarımız titizlik ve kararlılık içinde sürdürülmektedir. Bu vesile ile yaralı vatandaşa acil şifalar dileriz'' ifadeleri de yer aldı.

KAYNAK:
Ajanslar
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER