ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ocak 2013 Salı 17:39

SGK, dolandırıcılara karşı uyardı


SGK Manisa İl Müdürü Murat Saygı, son günlerde telefonla kendilerini kurum personeli olarak tanıtan bazı kişilerin, vatandaşları dolandırmaya çalıştığını söyledi. Saygı, SGK'nın telefonla kredi kartı numarası isteyerek prim tahsil etmesi gibi bir uygulamasının hiçbir zaman olmadığını vurguladı.

İl Müdürü Saygı, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Son günlerde bazı vatandaşlarımız, müdürlüklerimize başvurarak kendilerine kurum yetkililerimiz tarafından telefonla ulaşıldığını belirtmektedir. Başvuran vatandaşlarımızın beyanlarına göre bu kişiler, Genel Sağlık Sigortası borcu olduğunu ve ödenmemesi halinde sağlık hizmeti alamayacaklarını, kredi kartı ve kişisel bilgilerini talep ederek borcu derhal ödemeleri gerektiğini söylemektedir. SGK’ya ödenmesi gereken prim, gecikme zammı, gecikme cezası gibi bütün borçlar, anlaşmalı bankalar aracılığıyla tahsil edilmektedir. Borç bildirimlerini ise vatandaşlarımıza mevzuata uygun bir şekilde yapmaktayız. Müdürlüğümüzün, kişileri arayarak ve kredi kartı numarası isteyerek prim tahsil etmesi gibi bir uygulaması hiçbir zaman olmamıştır.”

Bütün bunların kötü niyetli kişilerin dolandırıcılık girişimleri olduğunu aktaran Murat Saygı, “Vatandaşlarımızın bu şekildeki aramalara itibar etmemesi gerekmektedir. Kurumumuzla ilgili herhangi bir ödemenin mutlaka anlaşmalı bankaya yapılması ve dekontların saklanması, bu tür girişimlerin önüne geçilmesini sağlayacaktır. Vatandaşlarımızın kişisel bilgilerini de kesinlikle diğer kişilerle paylaşmamaları, bu tür bir durumla karşılaşılması halinde en yakın SGK’ya başvurarak en doğru ve sağlıklı bilgiyi almaları gerekmektedir.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER