ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 18:04

Seyyar satıcı, internette meşhur oldu

Seyyar satıcı, internette meşhur oldu


İstanbul'da bir taksinin camında gördüğü 'Şehit ailelerinden para alınmaz' yazısından etkilenen Samsunlu seyyar satıcı, 4 ay önce ekmek teknesi arabasına astığı 'Şehit aileleri buradan ücretsiz alışveriş yapabilir' tabelasıyla kendi çapında kampanya başlattı. Şehit aileleri ve polislerden yoğun tebrik alan Samsunlu seyyar sebze ve meyve satıcısı Ertan Gülçiçek, konuyla ilgili kendisiyle röportaj yapan bir televizyon muhabirinin, röportajı sosyal paylaşım sitesinde yayınlamasıyla bir anda meşhur oldu. Kısa sürede 1.5 milyon kişinin izlediği görüntü internettenin en beğenilenleri arasına girdi.

İlkadım ilçesi Bahçelievler Mahallesi'nde seyyar satıcılık yapan bir çocuk babası 30 yaşındaki Ertan Gülçiçek, şehit ailelerine büyük önem veriyor. Bunu da kendisinden alış veriş yapan ancak ekonomik durumu iyi olmayan şehit ailelerinden ücret almayarak gösteriyor. Vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden Mehmetçiklerin ailelerinin başının üzerinde yeri olduğunu ifade eden seyyar satıcı, mesleğini yaptığı sürece kampanyanın devam edeceğini söylüyor.

Ailesinin ve çevre esnafının desteğini de alan seyyar satıcı Ertan Gülçiçek, şehit ailelerinden para almadığı gibi, elinden geldiğince ihtiyaç sahiplerine de yardım ediyor. Kampanyasıyla ilgili kendisiyle röportaj yapan bir televizyon kanalı muhabirinin, röportajı sosyal paylaşım sitesine atmasıyla bir anda meşhur olan Ertan Gülçiçek, “İnternette de 1.5 milyon tıklanma rakamına ulaşmış. Şaşırdım, çok da mutlu oldum. Benimki aslında büyük bir vefa ve küçük bir tepkiydi. Şehit ailelerimiz, her yerde başımızın tacı olmalı. Onlara saygı ve sevgide kusur etmememiz, her zaman arkalarında olmamız lazım. Ama bu gerçekten böyle mi? Hayır. Bu nedenle de kendi çapımda küçük bir tepki ortaya koymak ve toplumun dikkatini çekmek istedim. Sanırım bunda da başarılı oldum." diye konuştu.

Kampanyayı başlattıktan sonra şehit aileleri ve özel harekat polislerinin tezgahına geldiğini hatırlatan Ertan Gülçiçek, “Tezgahıma alışveriş yapmak için şehit ailelerinden ve polislerden gelenler oldu. Teşekkür ettiler. Kampanya için memnun olduklarını söylediler. Ama hepsi aldıklarının ücretini ödediler. Bu kampanya sadece şehit yakınları için değil ihtiyaç sahipleri içinde geçerli. Ekonomik durumu iyi olmayan, ihtiyaç sahipleri varsa onlara da elimden geldiğince yardım ediyorum. Birinin ihtiyacı varsa çekinmeden söyleye bilir. Onurunu, gururunu incitmeden bir şekilde ihtiyacını karşılayabilirim. Bugün limon maydanoz veririm, yarın arabanın hepsini. Allah da bana rızkımı veriyor.“ şeklinde konuştu.

Kampanya başladıktan sonra yaşadığı üzücü olayı da anlatan seyyar satıcı Gülçiçek, “Akşamları sebze ve meyvelerimizin üzerilerini güzelce kapatıyorum. Arabam sabaha kadar burada duruyor. Bir gece 55 yaşlarında bir şahıs gelmiş, yazı hoşuma gitmedi herhalde tabelayı kırmış parçalamış çöpe atmış. Sabah geldim çok moralim bozuldu. Hemen yenisini yaptırıp yerine astım. Ülkemi seviyorum. Ne mutlu Türküm diyene. “ ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER