ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ağustos 2013 Salı 16:56

Seyyar satıcı denetimi bayramda da sürecek


Malatya Belediyesi, Ramazan Bayramı'nda vatandaşların sorun yaşamamaları için bir dizi tedbir aldı. Bayram süresince rutin kontrollerine devam edecek olan zabıta müdürlüğü, özellikle bayramda seyyar satıcılar için sıkı denetim yapacak.

    Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, önceki yıllarda olduğu gibi bayramın birinci günü toplu taşıma araçlarının mezarlıklar başta olmak üzere Malatya Belediyesi mücavir alanı içerisindeki tüm hatlarda gün boyu ücretsiz hizmet vereceği belirtildi.

    Vatandaşların rahat bir şekilde ziyaretlerini yapmalarının yanı sıra herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için alınan tedbirler şöyle: "Şehir Mezarlığı ile diğer mezarlıklarda periyodik temizlikler yapılırken, şehir mezarlığında özellikle ilk gün, giriş ve çıkışlarda herhangi bir sorun yaşanmaması için ulaşım hizmetleri müdürlüğü tarafından gerekli tedbirler alındı. Vatandaşların daha rahat ve sorunsuz bir şekilde bayramlarını geçirmeleri amacıyla temizlik işleri, zabıta, ulaşım hizmetleri, itfaiye, mezarlık, fen işleri, su ve kanal müdürlüğü ile diğer müdürlüklere bağlı bazı birimler bayramda da mesai yapacak. Malatya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından, bayram boyunca da çöp toplama ve süpürme çalışmaları devam edecek. Bayramdan önce merkez cadde ve sokaklar ile cami bahçeleri geceleyin yıkanacak. Bayram süresince rutin kontrollerine devam edecek olan zabıta müdürlüğü, özellikle bayramda seyyar satıcılar için sıkı denetim yapacak." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER