ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 17:53

'Seyyah Ulu Çınarın İzinde' projesi devam ediyor

Seyyah Ulu Çınarın İzinde projesi devam ediyor


Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 2 yıldır aralıksız sürdürdüğü 'Seyyah Ulu Çınar'ın İzinde' projesi sürüyor. Proje, 14–17 ile 18–28 yaş grubu gençlere yönelik olarak düzenleniyor. Proje kapsamında Adıyaman’dan 540 bayan, 469 erkek olmak üzere toplam bin 29 kişi, Kastamonu, Kayseri, Erzurum, Konya, Antalya, İzmir, Mersin, Nevşehir ve Tokat'a gitti.

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, 'Seyyah Ulu Çınarın İzinde' projesi kapsamında gençlerin farklı kültürler ve iller tanıdıklarını, projenin çok yararlı olduğunu söyledi.
Bağcı, "Gençlerimiz akranlarıyla tanışmaları, kaynaşmaları ve ziyaret edilecek farklı illerin kültürlerini ve farklı yerlerini gezip görme imkânı buluyorlar. Geziye katılan üyelerimiz,Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'ne bağlı önceden belirlenmiş olan yurtlarda konaklayacaklardır. Projeye katılan gençlerimizden kayıt, konaklama, yemek ve diğer ihtiyaçlarından ücret alınmadığı gibi gençlerimize öğretmenlerimiz, liderlerimiz ve gönüllü gençlerimiz eşlik ediyorlar." dedi.

Bağcı, projeye katılan gençler, farklı illerdeki yaşam koşullarını, kültürlerini, gelenek ve göreneklerini daha yakından görmeleri için büyük bir şans olduğunu ifade etti.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER