ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 15:25

‘Seyyah Bizim İller' projesi hayat buluyor


Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen 'Seyyah Bizim İller' projesi kapsamında Sincan ve Etimesgut’ta faaliyet gösteren ‘Hayat Akademi’, gençlere yönelik kültürel ve sosyal faaliyetleri organize ediyor.

    Proje hakkında bilgi veren Hayat Akademi Başkanı Şamil Gülırmak, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve 81 ilde uygulamaya başlayan Seyyah Bizim İller projesi ile gençlerimizin kaynaşmaları ve kültürel etkileşimde bulunmaları amaçlanıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle ‘Hayat Akademi’ olarak Seyyah Bizim İller projesi kapsamında İstanbul, Çanakkale, Bursa, Antalya, Safranbolu olmak üzere toplam 400 gencimizi geziye götürdük ve götürmeye devam edeceğiz. Gençler arasında diyaloğun arttırılması ve düzenlenen gezi programları sayesinde ülkemizin doğal, tarihi güzelliklerini yerinde görerek, ülkelerini daha çok sevmelerine katkı sağlanması amacıyla bu proje hayata geçirildi. Bu etkinlikler sırasında gençlerimiz kendilerini geliştirme fırsatı bulurken, hayatın koşuşturması içinde yaşadıkları stresi en aza indirme şansını da yakalamaktalar.” dedi.

    Gülırmak, “Amacımız yapılan ve yapılacak olan bütün etkinlikler ile projeleri gençlerimize en iyi şekilde sunmak ve verimli olmasını sağlamaktır. Yürüttüğü çalışmalar ve projelerle gençlere ne kadar önem ve değer verdiğini gösteren, gençlere sunduğu imkanlarla gençliği daha bilinçli yetiştirmemize vesile olan Bakanımız Sayın Suat Kılıç'a ve ekibine tüm gençlerimiz adına teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER