ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 23:05

Seydişehirli Sağlıkçılar SAMEDER'in iftarında buluştu

Seydişehirli Sağlıkçılar SAMEDERin iftarında buluştu


Konya Sağlık Mensupları Derneği (SAMEDER), Seydişehir de görev yapan sağlık mensuplarını iftarda bir araya getirdi.

        Özel Seyfettin Dokumacı İlköğretim Okulu’nda verilen iftara SAMEDER Yönetim Kurulu Başkanı Uz.Dr.Fethi Demir, Yönetim Kurulu üyeleri, SADER Seydişehir Şubesi üyeleri ve ilçede görev yapan sağlık mensupları katıldı.

        Programda konuşan SAMEDER Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Fethi Demir, dernekolarak Konya genelinde ve yurt dışında yaptıkları faaliyetleri anlattı.

Derneklerinin insan sağlığına hizmet etmek, eğitim, bilimsel araştırma ve geliştirme çalışmalarını desteklemek, kültürel, sosyal, iktisadi anlamda toplum yararına çalışmalar yapmak, mesleki dayanışmayı sağlamak amacıyla kurulduğunu hatırlatan Demir, "Derneğimiz 1996 yılında Ankara’da kurulan Sağlık Mensupları Derneği’nin bir şubesi olarak çalışmıştır. Sonra 2011 yılından itibaren Konya Sağlık Mensupları Derneği olarak çalışmalarına devam etmektedir. Derneğimiz aynı zamanda Uluslararası Anadolu Sağlık Federasyonu (USAF) üyesidir. Sağlıklı bir hayat beklentisi her insanın temel hakkıdır. Sağlıklı olmak, beden ve ruh sağlığının iyi olması yanında, sosyal çevre ile iyi ilişkiler kurmak demektir." dedi.

        Derneklerinin ana gayesinin insan sağlığına hizmet olduğuna vurgu yapan Demir, "Derneğimiz tarafından sağlığın korunmasına yönelik seminerler düzenlenmekte, sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklardan öğrencilerin korunması amacıyla eğitim verilmektedir. Bununla beraber öğrenci yurtlarında hijyen ve çevre sağlığı konularında çalışmalar yapılmaktadır. Tıp eğitimi alan öğrencilerimize kitap, araç-gereç sağlamak, barınma imkânlarına yardımcı olmak, tıbbi araştırma yapmak isteyenleri teşvik etmek amacımızdır. Güzel ve nezih ortamlarda yemek organizasyonları düzenlemek, yaz pikniği yapmak, yurdumuzun güzelliklerini keşfetmek, yurt içi ve yurt dışı gezi faaliyetlerini gerçekleştirmek sosyal çalışmalarımız arasındadır. Ayrıca meslektaşlarımızın bir araya gelip özel programlarını yapabileceği sıcak ortamlara ev sahipliği yapacak sosyal tesis yapma çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER