ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 21:47

Seyda: Şerafettin Elçi isminin havalimanına verilmesi bizi sevindirdi


Şırnak eski AK Parti Milletvekili Abdullah Veli Seyda, Şırnak Havalimanı'na Şerafettin Elçi isminin verilmesini memnuniyetle karşıladıklarını ve bunun için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini sundu.

Havalimanının açılışı için yarın Şırnak’a gelmesi beklenen Başbakan Recep Tayip Erdoğan için bütün hazırlıklar tamamlandı. Başbakan tarafından Şırnak Havalimanı'na geçen yıl vefat eden Diyarbakır Milletvekili Şerafettin Elçi’nin isminin verilmesi herkes tarafından memnuniyetle karşılandı. Her taraftan memnuniyet ve teşekkür açıklamaları gelirken, bir teşekkür açıklaması da eski AK Parti Şırnak Milletvekili Abdullah Veli Seyda’dan geldi. Şırnak Havalimanı’nın temelinin onun döneminde atıldığını hatırlatan eski vekil Seyda, havalimanının tamamlanması ve isminin de Şerafettin Elçi’nin olması son derece kendilerini memnun ettikğini söyledi.

Abdullah Veli Seyda, “Şırnak sevdalılarının büyük çabası ve çalışması sonucunda 18 Temmuz 2010 tarihinde Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım ve diğer yetkililerle birlikte temelini attığımız Şırnak Havalimanı'nın yarın açılacağının gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Özellikle havalimanına, eski bakanlarımızdan ve bölgemizin mümtaz şahsiyetlerden kadim siyasetçi merhum Şerafettin Elçi'nin isminin verilmesi bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu vesileyle; halkımıza büyük rahatlık sağlayacak ve bölgemizin ekonomisine büyük katkı verecek olan bu devasa yatırımın ilimize kazandırılmasında emeği geçen başta Sayın Başbakanımız olmak üzere, Sayın Ulaştırma Bakanımıza ve diğer bütün yetkililere bir Şırnak sevdalısı olarak kendim ve halkım adına teşekkür ediyorum. Bir kez daha, Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı'nın ülkemize, bölgemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyor; bu yatırımın, güzel Şırnak’ımıza daha fazla yatırımların yapılmasına ve kalkınmasına vesile olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER