SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Kasım 2014 Cumartesi 21:32

Erzurumlu dedenin rüyası gerçekleşti

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/basbakan-1490242-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/basbakan-1490242-622x360.jpg
Sevinçten gözlerim yaşardı

Başbakan Davutoğlu'nun Erzurum ziyaretinde elini öptüğü Erzurumlu dede 'Başbakanımı daha önce rüyamda görmüştüm' dedi.Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Erzurum temasları sırasında elini öptüğü 86 yaşındaki İsmail Hakkı Palabıyık konuştu.

Başbakanın elin öpmesinden dolayı çok duygulandığını ifade eden Palabıyık, "Rüyamda gördüm. Camiden çıktım. Başbakan Davutoğlu elimi öptü. Çok mutlu oldum, sevinçten gözlerim yaşardı" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, katıldığı AK Parti Erzurum İl Kongresinde, "Artık devlet ve devlet görevlileri el öptürmeyecek, aksine devlet görevlileri milletin elini öpüp, önünde diz çöküp ders alacak" dedi.

Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Biz kimsenin karşısında eğilmedik, eğilmeyiz. Allah'ın ve milletin huzurunda sadece hesap veririz. Devlet Bahçeli Tunceli'de bir söz sarf etti. 'Devlet el öpmez' diyor. İşte onun kafasındaki devlet anlayışı bu. Devlet el öptürmez, diz çöktürmez, gerekirse milletin huzurunda diz çöker, ders alır ama millete diz çöktürmez."Başbakan bu konuşmasına istinaden Erzurum'da 86 yaşındaki dedeye el öptürmedi; elini öptü.

Gez Mahallesi semtinde Başbakanlık otobüsüyle kenti gezen Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir anda otobüsten inerek kendisini çok görmeyi istediği bildirilen 86 yaşındaki İsmail Hakkı Palabıyık'ı iki dakika bekledi. Camiden çıkan Palabıyık, hemen Başbakan Davutoğlu'nun yanına gitti. Bu sırada Başbakan Davutoğlu, Palabıyık'ın elini öperek, hayır duasını aldı.İsmail Hakkı Palabıyık'a ulaşan İHA ekibine o anki duygularını aktaran dede, "Her zaman Başbakanımızı görmeyi çok arzuluyordum. Bugün de ilimize geldi. Kendisini görmek nasip oldu. Elimi öpünce çok duygulandım, mutluluktan gözlerim yaşardı" diyerek bol bol dua etti.

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

Bakan Cevdet Yılmaz, Elazığ Kalkınma Kurultayı'na katıldı

SONRAKİ HABER

Davutoğlu, havalimanının yeni terminalini açtı

YORUM YAZ
2 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - Kilic Bey:30 Kasım 2014, Pazar 09:59

    MashaALLAH...
    Kilic bey

  • - adolf hitler:30 Kasım 2014, Pazar 02:55

    Davutoğlu boş adam değil. Zamanı geldiğinde Mehdinin askeri olacak.