ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Şubat 2014 Perşembe 18:09

Sevgiliye "15 dakikası bin 800 lira"ya helikopter turu


Bursa Büyükşehir Belediyesinin girişimiyle Bursa ve İstanbul arasında karşılıklı işletilen helikopter taksi (helitaksi) ile çiftlerin şehir turu atabilmesini sağlamak amacıyla "14 Şubat Sevgililer Günü"ne özel paket turlar düzenlendi. Bu özel günün 15'er dakikasını Bursa semalarında geçirecek 3 çift, bin 800'er lira ödeyecek.
Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin (BURULAŞ), Skyline firmasıyla hayata geçirdiği helitaksi ile tur için Sevgililer Gününe özel kampanya yapıldı.
"Aşıklar havalara uçacak" sloganıyla duyurulan kampanyada, 15 dakikalık tur 600 avro, 30 dakikalık tur bin avro, 45 dakikalık tur ise bin 500 avro olarak ücretlendirildi.
BURULAŞ'a, kampanya bugün öğle saatlerinde ilan edilmesine rağmen 3 çiftten talep geldi. 15 dakikalık tur için rezervasyon yaptıran bu çiftler, bin 800'er lira ödeme yapacak.
Helitaksiye ayrı zaman dilimlerinde binecek çiftler, turun içeriğine göre Uluabat'tan Uludağ'a, İznik'ten Mudanya'ya kadar Bursa'nın tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini havadan görme imkanı bulacak.
Merkez Nilüfer ilçesindeki helikopter pisti "Heliport"tan kalkan filoda 6 kişilik 13 helikopter bulunuyor. Buradan Kadıköy, Şişli ve Atatürk Havalimanı'na karşılıklı seferler düzenlenirken İstanbul'un 100 ayrı noktasına kiralama yöntemiyle yolcu ulaştırılabiliyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER