ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 22:28

Sevgi Evlerinde, sigara pozlu habere çifte yalanlama


Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sevgi Evleri'nde kalan öğrencilerin sigara ile bir ajans muhabirine poz verdiği ve sevgi evlerinde içki içebildikleri, müdürlerinin de durumdan haberdar olup göz yumduğu iddiaları Tekirdağ Valiliği ve fotoğraf karesindeki çocuklar tarafından yalanlandı.

Fotoğraflardaki öğrencilerden K.A., “O fotoğrafı arkadaşlarımızla anı olsun diye maça gitmeden önce 9 aralıkta çekmiştik. Sonra o fotoğrafı Facebook’ta yayınladık. Haberi okudum. Öyle bir şey yok. Kesinlikle yalan. Hocalarımız bize sigara içmeniz yasak. Sağlığınıza da zararlı diye sürekli uyarıyorlar.” dedi. K.A., ayrıca kurum içerisinde sigara içmelerinin mümkün olmadığını, villa tipi sevgi evlerinin her yerinde kameralar olduğunu kaydetti.

Tekirdağ Valiliği’nden yapılan açıklamada ise Tekirdağ Erkek Yetiştirme Yurdu ve Sevgi Evleri Müdürlüğü'nde sigara ve içki içildiğine ilişkin haberle ilgili olarak, "Haberde yer alan çocuklar gazetecilere röportaj veya görüşme yapmamış, internet sayfasında yayımlanan fotoğraflar çocukların kendi cep telefonlarıyla çekilmiş ve sosyal paylaşım sitesindeki sayfalarından bilgileri dışında kullanılmıştır. Tekirdağ Erkek Yetiştirme Yurdu ve Sevgi Evleri Müdürlüğü'nde yönetimin kuruluş içinde sigara ve alkol kullanılmasına müsaade ettiği ile ilgili haberde verilen bilgi tamamıyla gerçek dışıdır." denildi.

Tekirdağ Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Resul Darama, “Tekirdağ İl Müdürlüğü olarak 200‘e yakın çocuğumuza hizmet vermekteyiz. Madde bağımlısı, suça bulaşmış çocuklarda müdürlüğümüz bünyesinde kalmakta ve rehabilite edilmeye, topluma kazandırılmaya gayret edilmektedir. Yapılan güzel hizmetleri haberleştirmek yerine maksatlı olarak asılsız haberler yapılmaktadır. Daha önce de mesnetsiz ve ispatlanamayan haberler yapıldı. İçeride yapmış olduğumuz denetimlerden rahatsız olanlar, incinenler olabilir. Yapılan bu mesnetsiz haberler hizmet aşkımızı şevkimizi kıramaz.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER