ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 11:28

‘Sesimi Duyuyor musun?’ ses getirdi

Sesimi Duyuyor musun? ses getirdi


Tokat Valisi Mustafa Taşkesen, Tokat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan koronun ilk konserine katıldı. Programda, engellilerle ilgili düşüncelerini aktaran Vali Taşkesen, “Engelliler mi yoksa biz mi daha şanslıyız bilemiyorum. Burada yaşadığımız kısa bir hayat var, sonrasında sonsuz bir ahiret hayatı var. Belki onlar burada bize imreniyor ama biz orada onlara daha çok imreneceğiz.” dedi.

Tokat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan engelliler korosu, ilk konserini Atatürk Kültür Merkezi'nde verdi. Konsere, Tokat Valisi Mustafa Taşkesen’in yanı sıra Tokat’ın tüm protokolü eşleri ile birlikte katıldı. Engellilerin birbirinden güzel şarkıları beraber ve solo şeklinde seslendirmeleri salonda bulunan izleyicilerden tam not aldı. Her şarkı sonrası salonda alkış sesleri zirve yaptı. Sahneye çıkan engellilerin, eserleri büyük bir ustalıkla seslendirmeleri seyircilerin takdirini aldı. Yaklaşık 2,5 saat boyunca tüm hünerlerini ortaya koyan engelliler, sağlıklı performans ortaya koydu.

VALİ TAŞKESEN: ENGELLİLER Mİ BİZ Mİ ŞANSLIYIZ BİLEMİYORUM

Tokat Valisi Mustafa Taşkesen, “Bu dünyada onlar sıkıntı içindeler fakat bu kısa ömür bitecek ve gerçek hayat başlayacak, sabredenler feraha erecek. Bazen düşünüyorum, onlar mı biz mi daha şanslıyız diye. Onlar ve onların aileleri sabredip bu kısa hayatı bitirdiklerinde, bizden çok daha şanslı oldukları aşikardır. Bugün engelli kardeşlerimizin oluşturduğu koronun ilk konserini birlikte dinledik. Engellilerimize sahip çıkıldığında ne kadar başarılı olduklarını beraber müşahede ettik. Bu kardeşlerimize hep beraber sahip çıkarak, onların sosyal hayatın her alanında var olmalarını sağlamak bizim görevimiz, engellilerimize aileleri kadar devletimiz de sahip çıkmaktadır.” dedi. Engellilerin oluşturduğu koro aileleri tarafından da gururla ve zaman zaman gözyaşları içerisinde izlendi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER