ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Eylül 2013 Salı 21:48

'Servis şoförü aracını sınıf gibi görmeli'

Servis şoförü aracını sınıf gibi görmeli


Yeni eğitim öğretim sezonun yaklaşması nedeniyle servis şoförlerine eğitim veren Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (KASİF) Genel Sekreteri Yaşar Bıyıklı, “Servis şoförleri çocuklar üzerindeki en az öğretmenleri kadar etkili. Onun için şoförler, giyimlerinden, davranışlarına ve konuşmalarına kadar çok dikkatli olmalılar.” dedi.

Menba Turizm’in personeli için yaptığı eğitim seminerinde konuşan Yaşar Bıyıklı, şoförlere yönelik, “Kendinizi sadece çocukları evden okula, okuldan eve götüren aracın sürücüsü olarak görmeyin. Sizler birer öğretmen, aracınız ise birer sınıftır, bunu aklınızdan çıkarmayın. Öğrencilerin haftada ortalama en az 10 saatinin aracınızın içinde geçtiğini göz önüne alırsak, sizler büyüme çağındaki çocuklara davranışlarınızla, konuşmanızla, kıyafetinizle, araç sürmenizle, trafik kurallarına uymanızla, aracınızın bakımıyla kısaca bütün davranışlarınızla örnek oluyorsunuz. Bu bakımdan örnek davranışlarınızla bir neslin yetişmesinde önemli katkılarınız olduğunu asla unutmayın.” şeklinde konuştu.

Trabzon’da yaklaşık 17 yıldır servis taşımacılığı hizmeti veren Menba Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Zengin de önemli bir sektörde hizmet verdiklerini belirterek şunları söyledi: “Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için tüm personelimizi yeni sezona hazırlıyoruz. Filomuzda bulanan 60 araçla ilimizdeki başta Özel Alpaslan Koleji ve Gülbahar Hatun Koleji olmaz üzere okulların servis taşımacılığını yapıyoruz. Hizmet verirken çalışanlarımızın öğrencilere örnek olması, velilerle, öğretmenlerle iletişimde yüzlerinden tebessümü eksik etmemeleri için işe eğitimle başladık.” diye konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER