ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 23:11

Serinlemek için Kızılırmağa giren genç boğuldu


Kırıkkale’nin Karakeçili İlçesi’nde Kızılırmak Nehri'ne serinlemek için giren genç boğuldu. Yaşamını yitiren gencin bir taraftan serinlerken, diğer taraftan soğuması için ırmağa bıraktığı kolayı almaya çalışırken girdaba kapıldığı iddia edildi.

Karakeçili İlçesi’nde yaşayan Kırıkkale Anadolu Öğretmen Lisesi 10. sınıf öğrencisi Abdülsamet Yüksel (17), amcası, babaannesi ve kuzeni ile Karabucak köyünün yakınından geçen Kızılırmak Nehri'nin kenarında piknik yapmaya gitti.

Kuzeni ile birlikte suya giren Yüksel, bir süre sonra gözden kayboldu. Olay yerine gelen İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, durumu İl Afet ve Acil Durum Yönetimi Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler su yüzeyinde bot yardımıyla Abdülsamet Yüksel'i aradı. Kurtarma ekiplerine destek amacıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Su Altı Kurtarma Ekibi de olay yerine geldi.

Abdülsamet Yüksel'in cesedi, Ankara'dan gelen dalgıçlar tarafından bulundu. Cesedin bulunması üzerine gencin yakınlarının ağıtları göklere yükseldi. Ceset, olay yeri incelemesinin ardından otopsi yapılmak üzere Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'ne gönderildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER