ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ağustos 2013 Cuma 13:02

Şereflikoçhisar'da sokak iftarı yoğun ilgi gördü

Şereflikoçhisarda sokak iftarı yoğun ilgi gördü


Ankara Şereflikoçhisar Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel sokak iftarına AK Parti Ankara Milletvekili Ülker Güzel ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eşi Nevin Gökçek de katıldı.

        Şereflikoçhisar Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen, eski Ramazanların ruhunu yaşatmak, insanların birbiri ile olan muhabbetini arttırmak amacı ile düzenlenen sokak iftarı, İsmet Paşa Caddesi'nde düzenlendi. 4 bin kişinin katıldığı iftara AK Parti Ankara Milletvekili Ülker Güzel ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eşi Nevin Gökçek de katıldı. Her iki konuk, iftar öncesi vatandaşlar ile tek tek selamlaşarak taleplerini dinledi.

        "Ramazan sofraları yüce gönüllüdür, kimseye ayrım yapmaksızın kucaklar herkesi.” sözleri ile konuşmasına başlayan Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Başkan Altuğ, "Görevde olduğumuz tarihten itibaren her yıl düzenlenen sokak iftarı, Şereflikoçhisarımız adına geleneksel hale gelmiştir. Allah bizlerin kardeşliğini perçinlesin, birlik ve beraberliğini arttırsın, kardeşliğimize zarar vermeye yeltenenlerin planlarını bozsun.” duası ile konuşmasını bitirdi.

        İftarın ardından Milletvekili Güzel, Nevin Gökçek ve Başkan Altuğ, ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek Ramazan yardımında bulundu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER