ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2014 Pazar 18:16

"Sen git kaset ara"

"Sen git kaset ara"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Isparta mitinginin ardından seçim çalışmaları için sürdürdüğü mitinglerine Muğla ile devam etti.


Başbakan Erdoğan Muğla'da halka hitap etti.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Tüm bölgeyi kalpten selamlıyorum. Efelerin şehri, kahramanların şehri Muğla'yı yürekten selamlıyorum. 15 Ocak 2011 Muğla'ya geldik açılışlar yaptık Daha sonra tekrar gelip Ak köprü barajının açılışını yaptık. Biliyorsunuz ki laf değil icraat ortaya koyduk. Biz CHP değiliz. Dikili ağaçları yok. Muğla saltanatını siz yıkacaksınız. 3 ay önce Muğlaya bir kez daha geldik 205 Trilyonluk yatırımların açılışını yaptık. Biz Muğla'yı sevdik. Merhum Adnan Menderes'in şehrini sevdik ve önem verdik. Adnan Mnderes söz milletindir diyerek buradan yola başladı. Baskılara son verdi. Hakarete ayrımcılığa son verdi. Ezanı aslı ile okumayı yasakladı CHP. Adnan Menderes aslına döndürdü. Sanayi dedi yatırımların önünü açtı. Şehirleri imar etti. Okullar, köprüler inşaa etti.

CHP'NİN OLDUĞU YERDE YOKSULLUK, YOLSULLUK VAR

10 Yıl boyunca milletinin hizmetkari oldu. Biz de yola çıkarken efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Adnan Menderesi ipe götürdüler. CHP bunun da arkasındaydı. Benim milletim CHP'ye tek başına iktidar vermez. CHP iktidar olamadı. Millet kimin ne olduğunu biliyor. İşte bazı beldelerde Belediyelik kazanıyor. Bunların olduğu yerde yolsuzluk, yoksulluk var. Askeri bir müdahale ile Menderesi indirdiler. Menderes idam edildi ama Menderes unutulmadı. Sandıkta yenemediler. Darbe ile indirdiler.

MENDERESE YAPILAN BİZE YAPILMAYA ÇALIŞIYOR

Said Nursi, Zulme rağmen vatanını terk etmedi. Mendere yapılanın aynısını bize yapıyorlar. Çirkin iftiralarla üstümüze geliyorlar. Menderes'i idam edenler için de yaşasın cehennem. Menderes'e yapılanların aynısı bize yapılıyor.
CHP, Muğla bize oy veriyor diye yan gelip yatıyor. Çalışmıyor. Muğla'da kanalizasyon sorunu hala çözülmedi. Burası bir turizm şehri Muğla alt yapı meselesini bile çözemedi. Mitingimizi yaptığımız alanı bile düzenleyemediler. Daha öncede böyleydi. Muğla bunu hak ediyor mu? Soruyorum kardeşlerim. 28 gün kaldı gece gündüz çalışarak Muğlayı AK Partiye teslim edeceğiz. Belediyecilik nasılmış görecekler.CHP hangi yüzle sizin karşınıza gelecek. Utanmıyormusunzu bizim karşımıza gelmeye demelisiniz. Bunlar kasaba bile yönetemez. Ben Belediyecilik yaptım. CHP'den aldım. CHP yolsuzluk içindeydi. İstanbul'da hava kirliliği vardı, susuzluk vardı. 2 yılda İstanbulu hepsinden arındırdık. Biz milletimize sevdalıyız. Bu miting alanını en güzel park haline getirelim.
CHP korkutma siyasetiyle, kasetle işi idare ediyor. Milli idareyi kullanarak Muğlayı çöpe, kokuya vizyonsuzluğa mahkum ediyor. Kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Her yerde gümbür gümbür patlama yapacağız. Muğla'nın ilçelerindeki yapılanmayı gördükçe şok oluyorum. Bu ilçelerin hali bu mu olmalı? Bizim yaptıklarımıza bakın birde onların yaptıklarına. Hem Belediye ile hem merkezi yönetimle Muğlayı ayağa kaldıralım. 30 Mart çok önemli. 12 yıldır hükümet yönetimindeyiz kimsenin hayat tarzına karışmadık. Kimsenin giyimine kuşamına, inancına karışmadık. Tam tersine özgürlüklerin, barışın kardeşliğin arkasında olduk.
CHP asılsız şeyler söylüyor. Ankara'da Pensinvanyalı zatla birlik içinde. Ses kayıtları gönderiyor CHP aktarıyor. Onlardan her hangi bir proje duydunuz mu. CHP, MHP birde Pensinvanya'lı zat kafa kafaya verdiler. Ülkeye saldırıyorlar.

PENSİNVANYALI ZATIN EMRİNDELER

Bu ülke kasetlerle kurulmadı. Şehitlerin kanıyla kuruldu. Pensinvanyalı zatın emrinde olan olanlar Türkiye'yi dinliyorlar. 3 yıl herkesi dinlemişler. Kendileri dışında herkesi dinlemişler. paralel yapının işi hançarlemektir. İşlerine gelmeyince CHP'yi MHP'yi de hançerliyecekler. İşleri bitince bunlarıda hançerleyecekler. CHP ve MHP işin farkında değil. CHP kasetle Genel Başkan oldu. Şimdide kasetle Başbakan olmak istiyor. Kağıthaneden kaydını yapacaktı. Adresini bilmiyor ve o seçimde oy kullanamadılar. Bu adamdan başbakan olur mu. 3 5 tane koyun teslim edin kaybederler.
Sizden ricam. Paralel örgütün okullarında çocuklarınızı okutmayın. Alın. Devlette okutun. Yasa çıktı hafta sonları takviye kursları var. Bunların parasını da biz ödeyeceğiz. Bunlar bize sülük gibi yapıştılar. Bunların dershanelerine çocuklarınız veripte geleceğimizi karartmayın. Bunlar ablalar yetiştirmişler. Bunlar gece çocuklarımzı uyandırıp gece seansı yaptırıp Başbakana beddua ettiriyorlar.

DEVLETİN OKULLARI BİZE YETER! OKULLARIN SENİN OLSUN

Bir hoca beddua eder mi? Bedduaya lanet duaya davet. Biz rahmetle emrolunduk. Biz zulum için yokuz. Artık bu yonu bozun. Düşünün. 10 yıl önce bu Türkiye neydi şimdi ne oldu. Kızlarımızı başı örtülü diye okula sokmuyorlardı. Okulları paşalara teslim ederiz diyordu bu zat şimdide okulları sana teslim edelim diyor. Devletimizin okulları bize yeter. Bunların gazetelerini almayın. Okumayın. Okullarımıza etkileşimli tahtalar yerleştireceğiz. Tablet bilgisayarlarla okula gidecekler. Kitapları taşımayacak yavrularımız.

Pensinvanyalı zat ve CHP çocuklarımızı sokaklara dökmeye çalışıyor. AK Parti hep önde. Bunu yıkmak istiyorlar. Bu yüzden 30 Mart çok önemli. 30 Martta eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında seçim yapacaksınız. Muğla çok anlamlı bir ders verecek. Türkiye'ye tuzak kuranlara efelenmenizi bekliyoruz. Artık burada kanalizasyon sorunu olmayacak ama AK belediyecilik olursa. Bunlarda kalırsa yine böyle devam eder. İstanbulda başkan olduğumda İstanbul rezildi. Bunlardan aldık İstanbul İstanbul oldu. Biz dertliyiz. Biz bunlar gibi değiliz.

Yolsuzluğun olduğu bir ülke de büyüme olur mu? 17 bin KM bölünmüş yaptık. Yolsuzluğun olduğu ülkede bu yapılır mı? 205 bin derslik yaptık. Kitap bulabiliyormuyduk. Şimdi kitapları ücretsiz alabiliyorsunuz. Enflasyon tek haneli rakam şimdi. Devlet memuruna, işçisine borçluydu. Daha sonra 13 buçuk kat trilyon ödedik. Konut edindirme yardımı adı altında da para kestiler dediler. Biz bunuda ödedik. Hani CHP memurun işçinin yanındaydı. CHP ve MHP ruh ikizi. Bunlar acımasızca milleti sömürdü.

SEN GİT KASET ARA!

MHP iktidarı bize bıraktıgında IMF borçlarıyla bıraktı. Biz ödedik bunları şimdi IMF bizden borç istiyor. Biz vereceğiz. Nereden nereye yere sağlam basıyoruz. Yere sağlam basıyoruz. Sen git kaset ara. Senden anca tahtakale piyasasında kasetçi olur. Başka işe yaramazsın. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER