ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Aralık 2014 Pazartesi 09:56

Şemsiyenizi yanınıza almayı unutmayın

Şemsiyenizi yanınıza almayı unutmayın

15 Aralık 2014 yurtta hava durumu hava durumu, havalar nasıl olacak.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, Trabzon, Rize, Artvin kıyıları, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak ve Van yağmurlu, Hakkari çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, yurdun doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Trabzon, Rize, Artvin kıyıları, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak ve Van yağmurlu, Hakkari çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Trabzon, Rize, Artvin kıyıları, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak ve Van yağmurlu, Hakkari çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor. Rüzgarın ise, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 11
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 12
İzmir: Az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 15
Adana: Parçalı ve az bulutlu 21
Antalya: Az bulutlu 20
Samsun: Parçalı bulutlu 13
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 12
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. 3
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 12

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER