ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 14:34

"Sempozyumlar devam edecek"


 Uluslararası Antalya Üniversitesi (UAÜ) Rektörü Prof. Dr. Cihat Göktepe, üniversitenin bir kuruluşu olan Sosyal Ekonomik ve Politik Araştırmalar Merkezi’nin (SEPAM) organize ettiği sempozyumların devam edeceğini söyledi.

Rixos Downtown Otel'de düzenlenen ‘Güncel Gelişmeler Işığında Türk Dış Politikası’ sempozyumunun ardından bir açıklama yapan Rektör Göktepe, “SEPAM, UAÜ’nün yeni bir kuruluşudur. Bu kurum daha çok düşünce formatında hizmet verecek.” dedi.

Sempozyumda işlenen konunun önemine de değinen Göktepe, amaçlarının Türkiye’nin kendi iç siyasetini ilgilendiren çözüm sürecini ve dış politikasındaki ilişkilerini ele almak ve bununla ilgili önemli fikirler ortaya çıkarmak olduğunu belirtti. Sempozyumda 10 akademisyen, 2 milletvekili (biri CHP, diğeri AK Parti) ve bir de gazeteci olmak üzere toplam 13 kişi dış politika ile ilgili değerlendirmede bulundu. Çıkan sonuçların fevkalade orijinal olduğunu belirten Göktepe, "Türkiye’nin yükselen değer olduğunu, bununla birlikte bölgesinde bölgesel güç olduğunu, manevra kabiliyetinin de sınırlarının olduğuna dair bir kanaat oluştu." diye konuştu.

Bu tür faaliyetlerin devam edeceğini hatırlatan Göktepe, sadece siyasi değil ekonomik, sosyal ve diğer konularda da sempozyumların yapılacağını yineledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER