ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Mevzi Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 21:10

Semerkand Vakfı, vatandaşlara etli pilav ve ayran ikram etti


Amasya'da Semerkand Haftası kutlamaları çerçevesinde Semerkand Vakfı İl Temsilciliği tarafından vatandaşlara etli pilav ve ayran dağıtıldı.

Semerkand Vakfı Amasya Temsilcisi Selehattin Birgün, iki yıldır 22–29 Mayıs tarihleri arasında kutladıkları Semerkant Haftası kutlamaları çerçevesinde vatandaşlara özel olarak hazırladıkları Semerkant etli pilavı ve ayran ikram ettiklerini belirtti.

Birgün, “Hafta etkinliklerimiz değişik aktiviterlerle sürüyor. Bugün toplumsal kaynaşma ve kaynaşmanın sembolü olan Semerkand pilavı ikramı yaptık. Misafirlerimizin özel tarif üzerine yapılan Semerkand pilavının tadını beğenmesi bizi mutlu etti.” dedi.

Yaptıkları faaliyetler hakkında da bilgi veren Birgün, "Amacımız insanları hayra sevk etmek ve ülkemizde, dünyada muhtaç Müslümanlara, insanlara yardım götürmek. Okuma evleri, gençlik merkezleri, muhabbet petekleri, ilim ve tasavvuf sohbetleri ile her yeri mektebe çevirmek, insanlara hakikati öğretmek. Uluslararası platformda tebliğ ve irşad faaliyetleri ile insanlığı barışa, kardeşliğe, güzel ahlâka çağırmak. Güvenilir ve helâl gıda kültürünü geliştirmek, üretim yapmak ve temin etmek. Atıl durumda bulunan hayır ve istihdam güçlerini kermes faaliyetleriyle aktif hale getirmek ve insanları hayırda yarışmaya teşvik etmek." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER