ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 17:02

Şemdinli'de 2 kişi çığ altında kaldı


Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde çığ altında kalan 2 kişinin kurtarılması amacıyla çalışma başlatıldı.
     Şemdinli Kaymakamı Cengiz Erdem, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçeye bağlı Aşağı Kayalar köyüne bağlı Mağaraönü Mezrası'nda, 2 kişinin çığ altında kaldığını söyledi.
     Kar ve fırtına nedeniyle çığ altında kalanlara ulaşılamadığını ifade eden Erdem, ''Mezrada çığ düşmesi sonucu, 2 vatandaşımızdan haber alamıyoruz. Ekiplerimiz çığ altında kalan vatandaşlarımızı kurtarmak için yola çıktı'' diye konuştu.
    
     -3 ev çığ altında kaldı-
    
     Yeni Mahalle'de ise İsmet Sönmez, Ekrem Avcı ve Metin Özer'e ait evlerin üzerine çığ düştü. Vatandaşların çığı erkenden fark ederek evlerini boşaltması üzerine ölen ya da yaralanan olmadı.
     Evi çığ altında kalan Ekrem Avcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, evlerinin çığ altında kalmasıyla mağdur olduklarını belirterek, şöyle konuştu:
     ''Gördüğünüz gibi evimiz çığ altında. Zor durumda ve mağduruz. Çocuklarımızı komşularımızın evine götürdük. Yakacaklarımız ve yiyeceklerimiz çığ altında kaldı. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Çığ geldiğinde biz evdeydik. Çok şükür canımıza zarar gelmedi, çocukları kurtardık.''
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER