ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 15:38

Sema Maraşlı: Eşinizin mutluluğunu hedef alın


Yazar Sema Maraşlı, Moral FM’de yayınlanan Muhabbet Olsun programında evliliğe dair ipuçları verdi. Evlilik kavramına doğru bakmak gerektiğini söyleyen Maraşlı, "Evliliğin koşturmacalar arasında eşlerin birbirinde dinlenmesi, sakinleşmesi olarak görmesi gerek. Aksi halde sadece elde edilen paralara güvenilerek boşanmalar gerçekleştiğin de sadece paranın mutluluk getirmediği ortaya çıkıyor." dedi.

"Evliliklerde karşılıklı mutluluk hedefi olmalı." ifadesini kullanan Maraşlı, şu tavsiyelerde bulundu:

"Eşler karşısındakinin mutlu olabileceği şeyleri yaparak kendi mutluluklarını da sağlayabilir. Karşımızdakini düşünmek paylaşımları da artırır. Maalesef artık pek çok çift özel günlerde bile eşinin değil kendisinin mutlu olacağı planlar yapıyor. Karşılıklı değer vermek gerekir, eşler birbirinin hassas olduğu konuları, davranışları bilmeli ve doğru iletişim yolları kullanarak bu hassasiyetlere de saygı duyarak davranmalı."

Tartışmalar sırasında dahi konuşmalara özen göstermek gerektiğinin altını çizen Maraşlı, kızgınlık anında bilinç altının daha fazla açık olduğunu bu nedenle tartışma esnasında söylenen sözlerin bu nedenle daha zor unutulduğuna da dikkat çekti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER