ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Şubat 2013 Pazar 16:52

Sele kapılan minik Emine toprağa verildi

Sele kapılan minik Emine toprağa verildi


Antalya'da sel sularına kapılarak hayatını kaybeden 3,5 yaşındaki Emine Irmak Reyhaniye, İskenderun'da dualarla toprağa verildi.

        Reyhaniye'nin cenazesi, bugün sabah saatlerinde memleketi Hatay'ın İskenderun ilçesine getirildi. Yakınları, küçük kızın tabutuna sarılarak göz yaşı döktü. Baba Sinan Reyhaniye, kızının tabutu başında 'Kurtaramadam seni canım kızım' diye feryat etti. Cenaze evinde minik Emine Irmak Reyhaniye için Kur'an-ı Kerim okundu. Kalabalık halk topluluğu, yapılan dualara amin dedi. Reyhaniye'nin cenazesi, Kur'an ve dua okunduktan sonra omuzlara alınarak İskenderun'daki Karaağaç Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

        Reyhaniye ailesi, Antalya'da 14 Şubat akşamı Sarısu Deresi'nde otomobilleriyle sele kapılmış, anne-baba ve bir çocuk kurtulmuş, 3,5 yaşındaki Emine Irmak Reyhaniye ise kaybolmuştu. Sel sularında sürüklenen 07 DBE 73 plakalı otomobil, kaybolduğu yerden 150 metre uzakta, bölgede arama yapan bir kepçe operatörü tarafından bulunmuştu .Emine Irmak Reyhaniye'nin bulunması için arama çalışmaları başlatılmıştı. Irmak Reyhaniye'nin cesedi, arama çalışmalarının ikinci gününde aracın bulunduğu yerden yaklaşık 200 metre ileride dere içinde yaklaşık 1 metrelik derinlikte balçık içinde bulunmuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER