ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 17:59

Selde zarar gören yayla yollarına asfalt dökülüyor

Selde zarar gören yayla yollarına asfalt dökülüyor


Hatay’ın Dörtyol ilçesinde 23 Temmuz’da meydana gelen selin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Selde zarar gören yollar, belediye ekiplerince asfaltlanıyor.

Dörtyol’a bağlı Çökek yaylasında geçtiğimiz temmuz ayında sağanak yağışla birlikte meydana gelen selde yollar ve araçlar zarar görmüştü. Bir yayla evinde meydana gelen ve 5 kişinin hayatını kaybettiği olayda 12 kişi de yaralanmıştı. Selden en fazla etkilenen Çökek ve Karakese’de, hasar gören yollara belediye ekiplerince asfalt dökülüyor.
Devletin desteği ile Çökek yaylasında yaraların sarıldığını söyleyen Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, “Elimizden geldiği ölçüde yaz sonuna kadar yollarımızı asfaltlıyoruz. Çökek yaylasında yaralar sarılıyor. Yayla yollarımıza asfalt döküyoruz. Asfalt makinesinin giremediği yerlere de parke taşı döşeniyor. İlçemizde 2013 yılında 3 bin 200 metre sulama kanalı, bin 520 metre bordür taşı döşemesi 62 bin 500 metrekare kilitli taş, bin 400 metrekare dekoratif taş döşenmiştir. İlçemizin muhtelif cadde ve sokaklarına 21.5 kilometre 7 metre eninde 8 cm yüksekliğinde beton asfalt dökülmüştür.” ifadelerini kullandı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER