ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 22:21

Selçuk Yahşi’den matematik olimpiyatlarında Bursa birinciliği

Selçuk Yahşiden matematik olimpiyatlarında Bursa birinciliği


Bursa Nilüfer İlköğretim Okulları Matematik Olimpiyatları'nın (BUNİMO) yedincisinde Prof. Dr. Selçuk Yahşi Ortaokulu öğrencileri birincilik elde etti.

BUNİMO ödülleri Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar’ın katılımıyla yapılan törende ödüller sahiplerini buldu. Bursa'daki 275 farklı okuldan 6 bin öğrencinin katılımıyla Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen sınavın 19 Ocak'ta gerçekleştirilen birinci aşamasında Selçuk Yahşi Ortaokulu'ndan 8 öğrenci ilk 100 öğrenci arasına girerek, 23 Mart'taki ikinci aşama sınavında yarışmaya hak kazandı. İkici aşamada 6. sınıflardan Merve Yanık Bursa birincisi oldu.

Prof. Dr. Selçuk Yahşi Orta Okulu Müdürü Kadir Filiz, 7. Bursa Nilüfer Matematik Olimpiyatı'ndaki başarılarından dolayı gurur ve mutluluk duyduklarını belirterek, “Bu yıl 6. sınıflarda Merve Yanık Bursa birincisi, Onur Önlü Bursa dördüncüsü olarak altın madalya; Mevlüt Ali Deveci ve Recep Salih Karabulut ise bronz madalya ile hem okulumuzun hem de İnegöl’ün gururu oldu. Başarıda büyük emekleri olan matematik öğretmenimiz Erkan Mercan ile öğrencilerimizin ailelerini tebrik ediyorum." şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER