ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ocak 2014 Cuma 11:32

Selçuk Uluergüven'i dostları yalnız bırakmadı


Aydın'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden tiyatro sanatçısı Selçuk Uluergüven için Caddebostan Kültür Merkezi’nde tören düzenlendi.

Salı gecesi hayatını kaybeden oyuncu Selçuk Uluergüven’i (72) son yolculuğunda sevenleri yalnız bırakmadı. Kadıköy’deki Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Uluergüven’in yakınları ve çok sayıda sanatçı dostu katıldı.

Uluergüven’in eşi Türkan Ergüven, “Çok ani de olmadı ama bu hastalık onu yıprattı. Çok üzüntülüyüm. İstanbul’a gelmek istemişti, Aydın’a yerleşti. Son güne kadar emekli olup köşesine çekilmek istemedi. Hem öğrenci yetiştirmek istedi hem tiyatro yapmak istedi.” diye konuştu.

Sanatçı dostlarından Zihni Göktay da, “Biz sevinçte kederde hep birlikte olduk. 50 yıllık dostluğumuz var. Aynı meslekten ekmek yedik. Acıyı paylaştık bazen sevinci paylaştık. Çok dürüst ve namuslu birisi. Hiçbir zaman bir vali çocuğu olduğu halde babasının nüfusunu kullanmayan çok dürüst bir ağabeyimdi benim.” ifadelerini kullandı.

Oyuncu Salih Kalyoncu ise, “Yaklaşık 50 yıllık tiyatro yaşamında birlikte olduk. Bir çok projede bir araya geldik. Mücadele ettik, sıkıntılar gördük. Bugün de onu uğurlamak için buradayız. Ne güzel değil mi, arkasından çok güzel şeyler söylettirebiliyor. Son anına kadar tiyatro düşünmüş bir kardeşimiz. Uğurlar olsun.” şeklinde konuştu.

Uluergüven'in cenazesi, Karacaahmet’teki Şakirin Camii’nde Cuma namazına müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER