ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 13:06

Selamın yaygınlaştırılması için mehterli program

Selamın yaygınlaştırılması için mehterli program


Ankara’nın Kazan ilçesinde selam kültürünün yaygınlaştırılması ve insanlar arasında sevgi ve muhabbetin artırılması maksadıyla program düzenlendi.

Milli Egemenlik Parkı’nda başlayan programa Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kazan Kaymakamı Veysel Buyru, İlçe Emniyet Müdürü, sivil toplum temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Mehteran takımı ile gerçekleşen yürüyüş Kazan Belediyesi'ne kadar devam etti. Halkın dikkatini çekmek için temsili Osmanlı Sultanı, Katip Çelebi ve Osmanlı askerleri halkı selamladı ve selam ile ilgili broşür dağıttı.

Programı düzenleyen Ankara İşadamları ve Sanayiciler Derneği Kazan Şube Başkanı Ahmet Günaydın, “İlçemizde selam kültürünün yaygınlaştırılması ve insanlar arasında sevgi ve muhabbetin artırılması maksadıyla bu programı düzenledik. Bir kere daha insanların dikkatini selama çekmek ve Efendimiz (sav)'in buyurduğu gibi 'Canım kudret elinde olan Allah’a yemin ederim ki sizler iman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olmazsınız. Yaptığınız takdirde birbirinizi seveceğiniz bir şey söyleyim mi? Aranızda selamı yayınız' hadisine dikkat çekmek istedik." dedi.

Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de selamın önemini vurgulayarak, ilçenin farklı kültürlerden gelen insanların rahatlıkla yaşayabildiği bir şehir haline geldiğini ifade etti. Ertürk, “İletişimin anahtarı selamdır.” ifadesini kullandı. Program mehter takımının gösterisi ile sona erdi

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER