ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ekim 2013 Pazar 15:42

Selamet 'hesap' veriyor


Adana'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce 'Hesap Verebilir Yönetim ve Öğretmenler Buluşması Projesi' kapsamında 50 gönüllü öğretmen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet ile bir araya geldi.

Nezihe Yalvaç Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’ndeki toplantıya katılan öğretmenler, Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerince sanat müziği eşliğinde karşılandı. Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, eğitimde kalite ve başarı çıtasını yukarılara taşımak için, proje kapsamında il genelinde ayda 50 öğretmen olmak üzere, 10 ayda toplamda 500 öğretmen ile bir araya geleceklerini söyledi. Proje kapsamında yeni eğitim sistemi, eğitimdeki talep ve beklentiler, öğretmenlerin edindikleri deneyimleri birbirlerine aktarmalarını hedeflediklerini belirten Selamet, "Okullarımızda toplantılar yaparak öğretmenlerimizle bir araya geliyoruz. Öğretmenlerimizle iletişimi güçlendirmek adına sosyal medya araçlarını olabildiğince fazla kullanıyoruz. Yaptığımız iş ve işlemlerde hesap verebilirliği, öğretmenlerimizin sorunlarını ve taleplerini karşılıklı olarak dinlemek üzere bir araya gelmeyi planladık. Bu amaçla il yöneticilerimizi öğretmenlerimizle buluşturduk." dedi.

Milli Mensucat Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Muhammet Sıddık Özdemir, öncesinde toplantının amir-memur ilişkisi şeklinde olacağını düşündüğünü ancak samimi bir ortam bulduğunu söyledi. Özdemir, toplantıda, öğretmenlere sahip çıkılmasını ve fikirlerine saygı duyulmasını görmekten mutluluk duyduğunu anlattı. Selamet, oldukça verimli ve mutlu bir ortamda geçen toplantının ardından öğretmenlere çeşitli hediyeler verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER