ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 15:42

Selam filmi çocukları duygulandırdı


Malatya Aktif İşadamları Derneği(MAKİAD) tarafından sinemaya götürülen 150 çocuk, idealist, fedakar ve Türkiye sevdalısı 3 öğretmenin hikayelerinin anlatıldığı 'Selam' filmini izledi. Filmi beğeniyle izleyen çocuklar zaman zaman duygulandı.

MAKİAD Başkanı Suat Sarın, Çocuk Haftası dolayısıyla Yeşil Sinema Salonları’nda böyle bir etkinliğe imza attıklarını belirtti. Gerçek yaşam hikayelerini anlatan Selam filminin insanlara özveriyle ilgili güzel örnekler sunduğunu vurgulayan Sarın, şöyle devam etti: “150 çocuğu Selam filmi ile buluşturarak, onlara iki bayram yaşatmanın mutluluğu içindeyiz. Hem bu kaliteli film ile insanlarla buluşturmak hem de günümüzde bilgisayar oyunları ve televizyon ile eve kapanarak asosyal olmaya başlayan çocukları sosyalleştirmek istedik. Güzel de oldu. Çocuklar renkli bir gün yaşadı. Bazıları ilk kez sinema ile tanıştı.”
Film sonrası çocuklara meyve suyu ve kek ikram edildi.

MİLLETVEKİLİ ŞAHİN’DEN MAKİAD’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, MAKİAD Başkanı Suat Sarın ile yönetim kurulu üyelerine, hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Şahin, burada yaptığı konuşmada, çözüm sürecinde önemli adımların atıldığını belirtti. 30 yılı aşkın süredir anaların gözyaşlarının aktığını söyleyen Şahin, “2001 yılında kurulan AK Partimizle beraber Doğu ve Güney Doğu’daki sorunlarla ilgili çalışmalar yaptık. O bölgede yaşayan insanlar bizim insanlarımız. İnşallah bundan sonra ekonomik yatırımlar yapılacak, evlere ateş düşmeyecek.” dedi.

Malatya Aktif İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Suat Sarın 500’e yakın üyeleriyle iş dünyasına değer katmak, sanayicilerin sorunlarını dile getirerek çözüme katkı sunmak amacıyla faaliyet gösterdiklerini anlattı. Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda işadamlarının yurt dışındaki pazarlara açılması için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini dile getiren Sarın, dernek olarak Türkiye ve Malatya’nın kalkınması için çaba harcadıklarını kaydetti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER