ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 18:06

Selahattin Demirtaş taburcu oldu

Selahattin Demirtaş taburcu oldu

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, taburcu oldu.


BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi. Demirtaş, dün sabaha karşı kaldırıldığı hastanede anjiyo olmuştu. Demirtaş, rahatsızlanan Başbakan Recep Tayip Erdoğan’a da hayırlı şifalar diledi.

BDP Genel Başkanı Demirtaş, hastane çıkışında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Çok iyi olduğunu ve toparlandığını söyleyen Demirtaş, “İki gün boyunca burada, arkadaşlar sağ olsunlar, hastane personeli ve değerli doktor arkadaşlarım ilgilendiler. Kısa bir tedavi verdiler, birkaç gün dinleneceğiz ama ciddi bir sıkıntı yok. Dualarını esirgemeyen, bizleri arayan herkese teşekkür ediyorum. Bir iki gün içinde toparlanmış oluruz.” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın da rahatsızlandığı ve bunun bir tesadüf mü sorusuna Demirtaş, “Kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, hayırlı şifalar diliyorum. Hepimiz koşturan insanlarız, yoğunluk ve yorgunluk herkesi fiziki olarak biraz yoruyor. Sayın Başbakan umuyorum en kısa zamanda sağlığına kavuşur. Tekrar acil şifalar diliyorum. Tesadüftür tabiî ki.” şeklinde cevapladı. Demirtaş, sızdırılan İmralı tutanaklarıyla ilgili ise partisinin yaptığı açıklamadan haberi olduğunu söyledi. Hastalanması nedeniyle Eş Genel Başkanı Kışanak’ın yazılı açıklama yapma durumunda kaldığını dile getiren Demirtaş, şunları söyledi:

“Aslında bugün grup toplantısı yapabilsek orada halkımızla paylaşacaktık. Ama bu sorunlar nedeniyle grup toplantısı gerçekleşmeyince yazılı açıklamayla kamuoyuna bilgilendirme gereği duyduk. Orada belirttiğimiz çerçevededir. Gizleyecek, saklayacak bir şey yok. Orada partimizin kısmen sorumluluğu olduğu için gereğini de yaptığımızın herkesin bilmesi lazım. Biz karşılıklı güven temelinde sorunları çözmek için süreci ilerletmek için uğraşıyoruz. Biz güvenlik oluşturacak hiçbir şey yapmadık, yapmayız da herkesin bunu bilmesi lazım.”

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER