ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 19:24

Şehriyar İstanbul için yola çıktı

Şehriyar İstanbul için yola çıktı

“İstanbul sevdalıları” tarafından kurulan Şehriyar İstanbul Derneği düzenlenen bir gece ile faaliyetlerine resmen başladı.


Üsküdar Belediyesi Altunizade Kültür Merkezi’nde çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirilen açılış ve tanıtım programı, kokteylin ardından İstanbul’u ve derneği anlatan kısa bir film gösterimi ile başladı.

“ŞEHRIYAR” İSTANBUL’DAN YANA…

Açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Mehmet Davut Göksu “Sadece ve sadece İstanbul’dan yanayız. Dünyanın kalbi olan bu güzel şehre sahip çıkabilmek için yola çıkıyoruz” dedi. Derneğin amacı ve kuruluş felsefesi hakkında bilgiler veren Göksu “ilk olarak kurduğumuz şehir haberleri web sitesini hayata geçireceğiz. Ayrıca çeşitli ana konularda komisyonlar kurarak temel meselelerimize çözümler üretmeye çalışacağız. Sizler bu komisyonlarda görev almaya davet ediyoruz.” diye konuştu.

Gösterilen ilgiden dolayı teşekkür eden Başkan Yardımcısı Hüseyin Öztürk de Şehriyar’ın İstanbul’u sevenlerce kurulan bir dernek olduğunu hatırlatarak, yapılması düşünülen faaliyetler hakkında bilgi verdi.

“İSTANBUL ŞARKI VE TÜRKÜLERİ”

İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferhat Kentel, Mimar Yalçın Karadaş ve Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Ekmen’in kısa konuşmalarla görüşlerini belirtmelerinden sonra gecenin son programı olan “İstanbul Şarkı ve Türküleri” konserine geçildi. Sanatçı Ender Doğan’ın seslendirdiği eserler davetliler tarafından ilgiyle dinlendi.
Programdan sonra davetlilerden dernek üyeliği için büyük talep geldi. Formları dolduran yüze yakın kişi üyelik başvurusunda bulundu.
 

KAYNAK:
yazete.com
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER