ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2013 Salı 11:32

Şehreküstü Köprülü Kavşağı'nda sona gelindi

Şehreküstü Köprülü Kavşağında sona gelindi


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yaptığı köprülü kavşaklarla trafiği rahatlatmaya devam ediyor. 2004 yılından bu yana 11 köprülü kavşak yapan Büyükşehir Belediyesi, yaya ve araç trafiğinde sıkıntı çeken Şehreküstü’ndeki kavşak çalışmasını da tamamlıyor.

Gaziantep’i, inşa ettiği köprülü kavşak ve bulvarlarla donatmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, şehrin en büyük köprülü kavşağı olma özelliğini taşıyan Şehreküstü Kavşağı'nı 6 ay gibi bir zaman içerisinde tamamlayıp vatandaşın hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Özellikle havalimanı, Ünaldı sanayi esnafının büyük sıkıntı çektiği Şehreküstü Kavşağı'nı çözüme kavuşturmak için harekete geçen belediye, aralık ayında başlattığı çalışmada sona geldi.

Şehir merkezinin en uzun ve büyük kapalı tünel kavşağı olan Şehreküstü Köprülü Kavşak inşaatı yapım işinde, 671 adet fore kazık kullanılırken, 3 buçuk kilometreye yakın atık su ve yağmursuyu deplasesi ile yeni hat yapıldı. Ayrıca, iş kapsamında gerçekleştirilen 84 bin metreküp kazı ve 15 bin metreküp dolgu çalışması da tamamlandı.

Altyapı çalışmalarının yüzde 100'ünün tamamlandığı kavşak çalışmasında, üst yapı ve çevre düzenleme işlerini de bitirmek üzere olan Büyükşehir Belediyesi, Şehreküstü Köprülü Kavşağı bu ay (Mayıs) içerisinde trafiğe açmayı planlıyor.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER