ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 14:29

Şehitlerin anısını dükkânında yaşatıyor


Elazığ’da erkek kuaförlüğü yapan Veysel Doğan, dükkânında 'Aziz Şehitler Köşesi' ve Türkiye şehitleri kataloğu oluşturdu. 'Aziz Şehitler Köşesi'nde Elazığlı şehitlerin, katalogda da tüm Türkiye genelinde asker ve polis şehitlerinin öz geçmişi bulunuyor.

Elazığ İstasyon Caddesi'nde erkek kuaförlüğü yapan 37 yaşındaki Veysel Doğan, abisinin vefatı üzerinde dükkânında Elazığlı ve tüm Türkiye’deki şehitler anısına köşe ve katalog oluşturmaya karar verdi. 1993'ten beri erkek kuaförlüğü yaptığını belirten Veysel Doğan, abisi Astsubay Başçavuş Kıvanç Doğan’ın 1997 yılında Diyarbakır’da geçirmiş olduğu tatbikat esnasında kalp krizi geçirerek vefat ettiğini kaydetti. Doğan, “Ben bu süreçten sonra şehitlik köşesini oluşturmaya başladım. Şehitlerimizin sadece bir gün değil, her gün anılmasını istedim." dedi.

Kataloğu ve şehitlik köşesini müşterilerinin ve emniyet personelinin beğendiğini anlatan kuaför Doğan, "Elazığ Emniyet Müdürü Ayhan Buran Bey bu girişimimizi güzel karşıladı. Kolordu Komutanı, Alay Komutanı ve Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu da bizi ziyaret edip tebrik ettiler. Polis teşkilatından arkadaşlar da bize destek verdi. Bazı müşterilerim de burada akrabalarını gördüğünde duygu dolu anlar yaşadı." şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER