ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 13:18

Şehit ve gazi ailelerine iftar


Hatay Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, şehit ve gazi ailelerine iftar yemeği verdi.

Şehit ve gazi aileleri ile birlik ve beraberliği pekiştirmek amacıyla düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, "Ramazan ayı mağfiret ve güzellik ayı biz bu güzelliği birlik ve beraberlik içerisinde yaşamak için sizlerle bu iftar proğramını düzenledik." dedi.

Yenişehir Gölü Saklı Bahçe'deki iftar yemeğine AK Parti Hatay Milletvekilleri Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk, Adem Yeşildal, Hacı Bayram Türkoğlu, Reyhanlı Kaymakamı Dr. Yusuf Güler, Vali Yardımcısı Mehmet Eriş, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, AK Parti Hatay İl Başkanı İsmail Kimyeci, İlçe Emniyet Müdürü Duygu Uzundurukan, AK Parti Reyhanlı İlçe Başkanı Mehmet Hacıoğlu, işadamları, STK temsilcileri, şehit ve gazi aileleri, köy ve mahalle muhtarları, daire amirleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Kur'an-ı Kerim okunması ve Antakya Belediyesi Mehter Takımının gösterilerinin sunulduğu iftardan sonra konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı halkının her türlü kötü oyunlara alet olmayacağını ve fırsat vermeyeceğini söyledi. AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, "Mübarek Ramazan ayını en içten dileklerimle kutluyorum. İnşallah yüce Mevlam mutluluk, huzur, barış içerisinde sizlerle beraber nice Ramazanlara ve nice Ramazan bayramlarına kavuşmamızı nasip eder. Allah bizlere böyle sıkıntılar böyle imtihanlar yaşatmasın. Birlik beraberliğin ülkemizin güçlenmesi dünyaya örnek bir ülke haline gelmesini çekemeyenler bölgemizde oyunlar oynamaya çalışacaklar. Ama Allah’ın izniyle sizlerin iradesi sizlerin ülkemize olan vatanımıza bayrağımıza olan sevgisi sevdası karşısında kimsenin bu güzellikleri bozmaya gücü yetmeyecek." dedi.

Mehmet Öntürk ise şöyle konuştu: "Millete rağmen gelen bir iktidara karşı durmaya asla kabullenemeyiz. Biz siyasilerin belediye başkanlarımızın, milletvekillerimizin yöneticilerimizin eksikleri olabilir. Bu son yapılanlara rağmen bizlere düşen sıkı sıkı kenetlenmek birbirimize sahip çıkmak bu milletin iradesini heba ettirmemek. Önümüzde seçimler var. Bu seçimlerde hem Hatayımızda, ülkemizde, Büyükşehrimizi, Reyhanlı ve tüm ilçelerimizi alıp Türkiye genelinde oylarımızı artırarak bu işleri yapmak isteyenlere en güzel dersi orada vereceğiz. Saflarımıza fitneyi sokmamamız lazım. Birbirimizin eksiğini görme yönünü değil eksiğimizi kapatma yönünü tercih etmeliyiz. Reyhanlılılar bunu en iyi yaşayan ilçelerden bir tanesi. Birbirimize sahip çıkmamız lazım. Kötü niyetli olanların niyetini sandıkta hep beraber gömeriz."

Milletvekili Adem Yeşildal, "Bu ayda özellikle toplumumuzun en önemli değerlerinden olan birlik beraberlik barış ve dayanışma duygularının en ön safhaya çıktığı bir aydayız. Bu ayla birlikte ülkemizde var olan çıkarılmaya çalışılan fitne odakları Allah’ın izniyle birlik beraberlik sayesinde ülkemizi milletimizin birliğine artırarak onlara en güzel cevabı vereceğiz. 11 Mayıs günü Türkiye ve Reyhanlımız içinde önemli bir gün. Maalesef o gün Reyhanlımızın göbeğinde menfur bir saldırı gerçekleşti. O günden bu yana yaşadığımız süreci sizler en yakın yaşamış insanlar olarak bizden iyi biliyorsunuz. Reyhanlılı kardeşlerimizi bir kere değil bin kere değil milyon kere sayıların sonuna kadar tebrik ediyorum. Çünkü Reyhanlı’daki o menfur saldırı ile çok ciddi belki ülke çapında bölge çapında büyük olaylar başlatılmak istendi. Bölgemizin hassasiyetleri 11 Mayıs’ta yapılan o saldırı ile kaşınmak istendi. Hatayımızdaki birlik beraberlik ortamına dinamit yerleştirildi. Reyhanlılı kardeşlerimiz acıyı taş gibi bağrına bastı. Reyhanlımızı, Reyhanlılı kardeşlerimizi bu sağ duyulu yaklaşımlarından dolayı tebrik ediyorum" diye konuştu.

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu ise şunları söyledi: "Bu rahmet ve bereket sağanağının bolca yağdığı şu mübarek günlerde feyzinden bereketinden mevla hepimizi inşallah nasipdar eder. Gün ülkemiz için birlik günü. Mayıs ayında Reyhanlı ilçemizde yaşadığımız, Türkiyemizi nefes alan içinde Allah korkusu besleyen her Müslüman insanı hatta tüm insanlığı derinden yaralayan acıyı hep birlikte yaşadık. Reyhanlılı hemşehrilerimizi bu acılı günlerinde birbirlerinin acılarını hafifletmek yaralarını sarmak için yarış içerinde olduklarına tanık olduk. Allah hepinizden razı olsun. Kaymakamlığımız, Belediye Başkanlığımız, teşkilatımızın her kademedeki mensuplarımız ve tüm vatandaşlarımız birbirlerinin yaralarını hafifletmek için çok çalıştılar onlara teşekkür ediyorum." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER