ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Şubat 2014 Cuma 15:36

Şehit uzman onbaşı defnedildi


Tuzla Piyade Piyade Okulu'nda bölüğünün spor denetlemesi sırasında pentatlon engelli koşu parkurunda düşerek şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Gökhan Arslan'ın cenazesi, Isparta'nın Yalvaç ilçesine bağlı Ayvalı köyünde toprağa verildi.
Şehit Gökhan Arslan'ın naaşı önce evinin önüne getirilerek aile, akraba ve yakınlarından helallik istendi. Baba ocağı önünde şehit Arslan'ın tabutuna sarılan aile fertleri, gözyaşı döktü.
Daha sonra köydeki camide düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün gönderdiği taziye mesajı okundu. Cumhurbaşkanı Gül, mesajında mukaddes vatan görevini ifa ederken şehit olan Arslan'ın kaybının derin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti.
Albay Ersan Kazaz da "aslan gibi bir evladı" daha kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, "Türk Silahlı Kuvvetleri komutanları olarak duygularınızı anlıyor ve acınızı tüm kalbimizle paylaşıyoruz" dedi.
Şehidin naaşı cuma namazının ardından Isparta Müftüsü Mehmet Emin Avcı'nın kıldırdığı cenaze namazı sonrasında köy mezarlığında toprağa verildi.
Bu arada tören sırasında fenalaşan şehidin bazı yakınları, sağlık ekibince sakinleştirdi. Şehit Arslan'ın erkek kardeşi Musa Arslan'ın "Düğünümüze gelecektin" diyerek ağıt yakması, törene katılanları duygulandırdı.
Cenaze törenine şehidin ailesi ve yakınlarını yanı sıra Isparta Valisi Vahdettin Özkan, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanı Tümgeneral Ethem Büyük Işık, Yalvaç Kaymakamı Ahmet Altıntaş da katıldı.
Emekli Uzmanlar (Erbaşlar) Derneği Genel Başkanı Esef Merdoğlu, törenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, şehit Arslan'ın geçirdiği kaza sonrası bazı ihmaller yaşandığına dair iddialar olduğunu kaydetti.
Merdoğlu, askeri savcılığın konuyu incelediğini ve dernek olarak kendilerinin de olaya müdahil olacaklarını ifade etti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER