ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 16:36

Şehit polisler unutulmadı


Türk Polis Teşkilatı'nın 168. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Erzurum'da şehit polis kabirlerin ziyaret edilip mevlit okutuldu.

Erzurum Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız, Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) Müdürü Abdullah Şahin ve teşkilat mensupları Asri Mezarlık'taki Polis Şehitliği'ni ziyaret etti. Ziyaret, Palandöken Müftülüğü imamlarından Ali Doğan'ın Kur'an-ı Kerim ve dua etmesiyle başladı. Emniyet Müdürü Yıldız, PMYO Müdürü Şahin şehit kabirlerine karanfil bırakıp dua etti. Duanın ardından İl Emniyet Müdürlüğü'nce Ulu Camii'nde öğle namazı öncesinde şehit polisler için mevlit okutuldu. Mevlide çok sayıda polis katıldı.

"ŞEHİTLER EBEDİYEN YÜREĞİMİZDE"

Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız, Polisevi'nde şehit polis yakınları ve gazi polis aileleri onuruna öğle yemeği verdi. Yemeğe Vali Vekili Özgür Arslan, PMYO Müdürü Şahin katıldı. Emniyet Müdürü Yıldız, teşkilat olarak şehit polislerin aziz hatıralarının ebediyen yüreklerde yaşatılacağını söyledi. Yıldız, şehitlerin yakınlarının teslim edilmiş kutsat emanet olduğuna vurgu yaparak, "Sizler aziz şehitlerimizin bizlere birer emanetisiniz. Sizlerin her zaman yanındayız. Bir sıkıntınız olduğunda gidermek için emirlerinize amadeyiz." diye konuştu.

Etkinlikler kapsamında öğleden sonra da Yenişehir AVM'de polis sergisi açıldı. Sergide polis teşkilatının envanterinde bulunan teçhizat sergilendi. Sergi, çarşamba gününe kadar açık olacak. Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız, sergide amaçlarının polis teşkilatının suç ve suçla mücadelede kullandığı teknolojik ürünleri teşhir ederek, vatandaşın güven duygusunu artırmak olduğunu dile getirdi. Ayrıca Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü Tiyatro ekibi, Yakutiye Kent Meydanı'nda 'Polis' temalı oyun sergiledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER