ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mart 2014 Cuma 19:14

Şehit polisin babası: Oğlum abdestini aldı, helalleşti, evden öyle ayrıldı

Şehit polisin babası: Oğlum abdestini aldı, helalleşti, evden öyle ayrıldı


Kırşehir’deki trafik kazasında şehit olan polis memurunun babası Mehmet Aydemir, oğlunun yola çıkmadan önce abdestini aldığını ve o gün evden ayrılışının öncekiler gibi olmadığını söyledi.

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, şehit polis Resul Erdal Aydemir’in Yavuzlar Mahallesi Erenköy Sokak’taki baba ocağında okutulan Mevlit-i Şerif’e katıldı. Kocasinan Kaymakamı Ali Candan ve Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ile birlikte cuma namazı sonrası şehit evine gelen Vali Düzgün, şehit babası Mehmet Aydemir ile şehidin 2 kardeşi başta olmak üzere yakınlarına ve mahalle sakinlerine bir kez daha başsağlığı diledi.

Şehit babası Mehmet Aydemir’in, “Oğlum göreve giderken o gün evden ayrılışı daha öncekiler gibi değildi. Normal bir şekilde ayrılmamıştı evden. Abdestini aldı. Benimle, annesi ve kardeşleriyle helalleşti. Büyük oğlum da dün gece rüyasında şehidimizi çok güzel bir şekilde görmüş. Oğlum şehit, ben şehit babası, ailem de şehit ailesi oldu. Oğluma güzel bir şekilde şehit olarak bu dünyadan ayrılmak nasip oldu. Gurur duyuyoruz.” sözleri orada bulunan herkesi duygulandırdı.

Vali Düzgün de, Resul Erdal Aydemir gibi yiğit vatan evlatlarının asla unutulmayacağını belirterek, Resul’ün artık tüm milletin evladı olduğunu söyledi. Emniyet Teşkilatı ile mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği Mevlit-i Şerif’e katılanlara yemek ikramında bulunuldu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER