ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 14:02

Şehit polis son yolculuğuna uğurlandı


Tunceli’de düzenlenen gösteriler sırasında geçirdiği kalp krizi nedeniyle yaşamını yitiren şehit polis Ahmet Küçüktağ, memleketi Elazığ’da kılınan cenaze namazının ardından dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit polis Küçüktağ için Elazığ İzzetpaşa Camii’nde öğle namazı sonrası cenaze namazı kılındı. İl müftüsü tarafından kıldırılan cenaze namazına Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Tunceli Valisi Hakan Yusuf Güner, milletvekilleri, Tunceli Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz, Elazığ Emniyet Müdürü Nihat İşlek, şehidin eşi, ailesi ve yakınları ile vatandaşlar katıldı. Cenaze namazında şehidin eşinin güçlükle durduğu gözlendi. Cenaze namazı ardından şehidin naaşı omuzlara alınarak cenaze nakil aracına taşındı. Şehidin cenazesi Harput Aile Mezarlığı’na defnedildi.


Şehit polisin, toplumsal olaylara müdahele aracı içinde kalp krizi geçirerek Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldıktan sonra bir kaç kez kalbi duran askeri helikopterle Fırat Üniversitesi'ne kaldırıldığı öğrenildi. Kalp rahatsızlığı nedeniyle kalp pili takılan Küçüktağ tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirerek şehit düştü.

Küçüktağ'ın şehit olması mesai arkadaşları ile yakınlarını yasa boğdu. Elazığ nüfusuna kayıtlı olan Küçüktağ'ın ölüm haberini alan eşi sinir krizleri geçirdi. 30 yaşındaki Küçüktağ’ın 8 aylık evli olduğu öğrenildi. 2010 yılında Eskişehir Polis Meslek Yüksek Okulu'nda eğitimin tamamladıktan sonra ilk görev yeri Tunceli'ye atandığı, 2 yıllık şart hizmetini tamamladıktan sonra burada görev yapmaya devam ettiği belirtildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER