ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 22:08

Şehit Komiser Sarı’nın kuzeni sahte çıktı


Adana'daki Taksim Gezi Parkı olaylarında yüksekten düşerek şehit olan Komiser Mustafa Sarı'nın vefatının ardından kuzeni olduğunu iddia eden Feride Pelin Öztürk’ün sosyal medyada paylaştığı ve babasına dayandırılarak, "Abim polislere öncülük ederken köprü inşaatındaki ışıksızlanma, uyarı levhalarının eksikliği, yorgunluk ve uykusuzluk nedeniyle takıldı ve düştü. Babamın söylediğine göre bu düşüşüne 15'ten fazla polis de şahit olmuş ve hemen müdahale etmişler" sözlerinin yalan olduğu ve bu kişinin de Şehit Polisin kuzeni olmadığı ortaya çıktı.

Şehit Komser Mustafa Sarı’nın babası İbrahim Sarı, “Ben öyle bir şahsı tanımıyorum. Öyle bir bayanla hiç işim de yoktur. Sülalemizde, gelmiş, geçmiş hiçbir neslimizde böyle bir isim, bize benzer bir soy isim de değildir bu. Bizim soy ismimiz Sarı’dır. Benim kızımın adı Fatma Sarı’dır. Böyle bir şahsı tanımıyoruz.” dedi.

Baba İbrahim Sarı, “Böyle bir bayanla işimiz yok. Hakkında da devlete, valilik ve emniyete suç durusunda bulunuyorum. Bizzat valilik ve emniyetin olayın üstünde olmasını rica ediyorum. Böyle şehit üzerinden prim yapmaya çalışan insanları kınıyorum. Devletimize sağlık, milletimize sağlık, emniyet güçlerimizin bütün personeline Allah’tan sağlık diliyorum. Görevlerinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

Şehidin ağabeyi Âdem Sarı ise, “Vatan sağ olsun diyelim önce. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşasın. Ben abisi olarak emniyet teşkilatının içinde bir sene bulundum. O ekmeği yedim. O vatana hizmeti bilirim. Allah razı olsun gelenden gelmeyenden. Başbakanımızdan, Muammer Güler Bey’den, Sayın Valimiz Celalettin Cerrah Beyden Allah razı olsun. Herkesin başı sağ olsun, vatan sağ olsun diyorum. Acımızı yaşamak istiyoruz. Hiç kimseyi kendi adımıza spekülasyon yapmasını istemiyoruz. Hiç kimse şehidimizi kullanmasın. Vatan sağ olsun diyorum. Başka diyecek bir şeyim yok. Cümlenin, Türk insanın, Türk milletinin başı sağ olsun.” diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER