ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mayıs 2014 Perşembe 17:19

Şehit Fethibey öğrencileri olimpiyatlardan madalya ile döndü

Şehit Fethibey öğrencileri olimpiyatlardan madalya ile döndü

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan Özel Şehit Fethibey İlköğretim Okulu, Milli Eğitim Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı onaylı 10'ncu Uluslararası Bilimin Temelleri Bilgi Yarışması'ndan (URFODU) derece ile döndü.


Rusya Federasyonu’nun düzenlediği “Uluslar Arası Bilim Temelli Bilgi Yarışması (URFODU) sonuçlandı. Yarışmaya Kazakistan, Rusya, Türkiye, Ukrayna, Tacikistan, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Beyaz Rusya, Polonya, Yunanistan’dan toplam 379 bin 454 öğrenci ile katıldı. Dünya genelinde sadece ilk 3 e giren öğrencilere madalya verilen sınavda Şehit Fethibey İlköğretim Okulu, matematik olimpiyat takımı 6'ncı sınıflarda Cenk Yılmaz Gümüş, 7. Sınıflarda Fatih Bildirici Gümüş, 8. Sınıflarda Ömer Yılmaz ve Hasan Yalçınkaya aynı puanla Gümüş madalya kazanarak dünya ikincisi oldu. 8'nci sınıflarda ise Muhammed Akdu Bronz madalya kazanarak dünya 3'ncüsü oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan olimpiyat takımı koordinatörü Yasin Eren, geçen yıl 1 madalya kazandıkları olimpiyatlardan bu yıl 5 madalya kazandıklarını söyledi. Okul öğrencilerinin bu başarıları ile Fethiye'yi dünya çağında temsil ettiklerinin altını çizen Eren, "Bu sene 5 madalya kazanmamız olimpiyat takımımızın çok iyi yolda olduğu gösterdi. Öğrencilerimi tebrik ediyorum. Özel Şehit Fethibey de olimpiyat çalışmak isteyen öğrencileri okulumuza beliyoruz." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER