ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Şubat 2014 Pazartesi 15:09

Şehit er Çelik, Burdur'da toprağa verildi


Şırnak'ın Silopi ilçesinde geçirdiği iş kazası sonucu hayatını kaybeden şehit piyade er Sezer Çelik (21), Burdur'da toprağa verildi.
Askeri törenle Burdur'un Kayış köyündeki evine getirilen şehit erin cenazesi, buradan askerlerin omuzlarında köy mezarlığına kadar taşındı. Şehit er Çelik'in cenazesi saygı duruşu, öz geçmişinin okunması ve kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığı yakınında oluşturulan şehitlikte defnedildi.
Bu arada şehidin annesi Dudu ve babası Kadir Çelik ile yakınları fenalık geçirdi. Sağlık ekipleri fenalık geçirenlere müdahale ederek sakinleştirdi.
Cenaze törenine şehidin yakınları ile Burdur Valisi Nurettin Yılmaz, Antalya Garnizon Komutanı Tuğgeneral İrfan Can, AK Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, Burdur Garnizon Komutanı Jandarma Albay Sayit Koca ve vatandaşlar katıldı.
Sezer Çelik'in, Silopi Siyahkaya Hudut Karakolu'nda çelik kapı tamir ederken geçirdiği iş kazası sonucu hayatını kaybettiği açıklandı. Şehit erin aşçı olduğu, 3'ü kız 4 kardeşi bulunduğu belirtildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER