ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Ağustos 2014 Salı 17:23

Şehit ateşi Kozan’a düştü

Şehit ateşi Kozana düştü

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Osman Bal’ın Kozan’daki baba ocağına ateş düştü.


Gece geç saatlerde Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde görev dönüşü evinin önünde kimliği belirsiz kişilerce kurulan pusuda şehit edilen polis memurunun baba evi matem yerine döndü. Adana’nın Kozan ilçesi Bulduklu Mahallesi'ndeki baba evinde sabah saat 05.00’de acı haberi alan ailesi yıkıldı. Şehit evi ve çevresi Türk bayrakları ile donatıldı. Taziye ziyaretine gelen köylüler ve yakınları aileye başsağlığı diledi.

Şehit babası Durdu Bal(63), "Oğlum yirmi yıldır polislik yapıyor. On yıldır Diyarbakır’da görevliydi. Bir heykelin yıkılmasından sonra yapılan saldırılar sonucu oğlum da şehit oldu. Ne diyeyim vatan sağ olsun." dedi.

Anne Hatun Bal(61) "Oğlum çok iyi bir insandı, herkese iyilik ederdi. Konuşacak laf bulamıyorum. Allah arkadaşlarını korusun. Allah, o hain pusuyu kuranların belalarını versin." ifadelerini kullandı.

Bir süredir dedesi ve babaannesinin yanında kalan ve üniversite sınavını kazanarak fakülteye gidecek olan şehit polis memuru Osman Bal’ın kızı Özge Bal(17), "Dimdik ayaktayım, söz verdim ağlamayacağıma. On gün önce babam gibi polis olan ve o da Diyarbakır’da görev yapan amcam Mutlu’nun düğününü çaldık. Burada 10 gün öce evimizde bayram düğün vardı, şimdi ise yas var. Bizleri babasız bıraktılar. Allah onları da babasız bıraksın. Ağlamayacağım, onların yüzünü güldürmeyeceğim. Ben babamın kızıyım, dimdik ayakta duracağım. Hiç kimse benim ağladığımı göremeyecek. O şerefsizleri sevindirmeyeceğim. Allah bu acının kat katını onlara yaşatsın. Benim babamı benden aldılar. Allah onların kökünün kurutsun." diye konuştu.

Şehit polis memuru Osman Bal’ın cenazesi, Diyarbakır’da yapılacak törenin ardından memleketi Adana’nın Kozan ilçesine getirilecek. Kozan Devlet Hastanesi morguna konulacak cenaze, yarın ise Bulduklu Mahallesi'ndeki baba evinden alınarak köy mezarlığına defnedilecek.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER