ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 16:11

Şehit annesi olmanın gururu da büyük acısı da

Şehit annesi olmanın gururu da büyük acısı da


Mersinli şehit annesi Sabahat Koçak, şehit annesi olmanın gururunun da acısının da çok büyük olduğunu söyledi. 23 yıldır her bayram oğlunun mezarını ziyaret ettiği söyleyen göz yaşlı anne "Ağlayıp ağlayıp gidiyoruz." dedi.

    Mersin'de mezarlıklar, Kurban Bayramı arifesinde ziyaretçilerin akınına uğradı. Vatandaşlar mezarlıkta kaybettikleri yakınları için dualar etti. Şehitlikteki resmi ziyarete Vali Vekili Ayhan Bayhan ile CHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer, AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hayrettin İmren, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Erol Ertan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ömer Uyan, ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar ile Hıristiyan din adamları da katıldı. Kur'an-ı Kerim okunup dualar edilmesinin ardından vatandaşlar şehitliği ziyaret etti. Vatandaşlarda şehit yakınlarının mezarlarına karanfil bırakıp dua etti.

    Şırnak'ın Cizre ilçesinde 23 yıl önce oğlu Salih'i bir çatışmada şehit veren anne Sabahat Koçak da şehitliğe gelerek oğlunun mezarı başında yakınları ile birlikte dua etti. Şehit oğlunun mezarına 23 yıldır her bayramda geldiğini ifade eden gözü yaşlı anne, "Her bayram geliyoruz. Ağlıyoruz. Yalnız olmazsam geliyoruz. 3 ay önce de babasını kaybettik onu da ziyaret ediyoruz." diye konuştu.

    Şehit annesi olmanın gururunun da acısınında çok büyük olduğunu ifade eden anne Sabahat Koçak,
"Gururu o kadar yüksek ki... Allah'a çok şükür ki bizi bu mertebeye ulaştırdı. Allah emretmiş böyle oldu. Acısı da büyük unutamıyorsun. Üstüne de babası gitti." ifadesini kullandı.KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER