ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mayıs 2013 Pazar 11:29

Şehit ailesinden çözüm sürecine destek


Van'ın Çatak ilçesinde 1999 yılında güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK üyeleri arasındaki silahlı çatışmada şehit düşen Piyade Onbaşı İbrahim Gülcan'ın Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde yaşayan ailesi, çözüm sürecine destek verdiklerini belirtti.
     Saruhanlı'ya bağlı Gözlet köyünde yaşayan şehidin babası Zeynel Abidin Gülcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "30 yıldır akan kan ve anaların gözyaşı dinecekse biz bu süreci sonuna kadar destekliyoruz" dedi.
     Türkiye'nin terörle mücadelede çok sayıda şehit verdiğini, şehit analarının gözyaşlarının hala kurumadığını ifade eden Gülcan şunları kaydetti:
     "Terörün sona ermesi oğlumu geri getirmeyecek ama biz başka analar, babalar ağlamasın diye yürütülen bu çalışmaları gönülden destekliyoruz. Bu siyasi bir çalışma değil, ülkenin temel sorununu çözmek için başlatılan milli bir davadır. Bu nedenle herkesin buna destek vermesini bekliyoruz. Çözüme ve barışa bu kadar yaklaşmışken, bu sorun burada bitsin. Bir daha bu fırsatı bulamayabiliriz. Gelinen bu noktayı iyi değerlendirmeliyiz."
    
     -Terörün Biteceğine İnanıyorum-
    
     Şehidin annesi Nezahat Gülcan ise terör sorununun biteceğine inandıklarını, ortaya çıkan gelişmelerine buna işaret ettiğini söyledi.
     14 yıl önce şehit olan oğlunun acısını hala yüreğinden atamadığını, şehit evladının eşyalarını hala sakladığını ifade eden Gülcan, "Barış olsun, kan dökülmesin, biz yandık bizim gibi analar yanmasın. Ocaklar sönmesin" dedi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER