ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Nisan 2014 Salı 20:27

Şehit ailenin acısı dinmedi

Şehit ailenin acısı dinmedi


Akçakale Sınır Kapısı'nda geçen yıl polis memuru Ferhat Avcı'yı şehit ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan Suriye uyruklu şüphelilerin tutuklanması şehit ailesinin acısını dindirmedi.

Polis, dün Akçakale'nin Fevzi Çakmak ve Yenişehir Mahallelerindeki evlere eş zamanlı operasyon düzenleyerek, Suriye uyruklu 3 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerden Umar Alumeyr ve Yasin Alumeyr tutuklanırken, İsmail Ubai ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Olayı gazetelerden öğrenen Avcı'nın İslahiye ilçesindeki ailesinin acıları tazelendi. Oğullarının şahadetinin ardından fotoğrafını kırmızı tülbentle örten Avcı ailesi, tülbenti kaldırarak oğullarının fotoğrafına yeniden baktı.
Baba Mustafa Avcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, zanlıların tutuklandıkları yönündeki haberi duyunca eşinin bayıldığını söyledi.

Avcı, şöyle devam etti:

"Yazık değil mi 3-4 yaşındaki çocuk yetim kaldı. Hele gel onun çektiğini, bizim çektiğimizi. Akşamdan bu yana ağıdımız dinmedi. Hep ağladık, anası iki kez bayıldı, bacıları bayıldı. Katillerin bulunması iyi de, bu Ferhat'ımızı geri getirmez ki. Onun güzelliğini, terbiyesini, insanlığını hiç kimse geri getiremez. Böyle bir evlat gittikten sonra yakalanmış, yakalanmamış çok önemi yok. Onlar benim çocuğumdan daha kötü olsun."

 Oğullarının mezarını ziyaret ettiler

Oğullarının İslahiye Şehitliğindeki mezarına giden acılı anne ve baba, dua etti.
Anne Avcı, "Kurban alayım sana Ferhat. Sana ayan oldu mu Ferhat'ım. Sana kurşun vuranlar yakalandı. Duydun mu, kurşun vuranları duydun mu? Kalbin rahat olsun, ciğerim. Devletimiz sağ olsun ciğerim. Bulundu, sana kurşun vuran ciğerim, Ferhat'ım, yiğidim. Şehitler görür diyorlar, gördün mü bugün seni vuranı" diye gözyaşı döktü.
Geçen yıl 2 Mayıs'ta, Akçakale Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye geçmek isteyen Suriyelilere izin verilmeyince çıkan olayda polis memuru Ferhat Avcı şehit olmuş, aralarında polis ve askerlerin de bulunduğu 12 kişi yaralanmıştı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER